Zero Waste Christmas – świąteczna odsłona Ściślej Mówiąc [11.12]

Święta tuż-tuż, a to oznacza nie tylko ogrom przygotowań w kwestii kulinarnej, ale też konieczność zmierzenia się z suto zastawionymi stołami. Jak cieszyć się świątecznym jedzeniem, ale jednocześnie go nie marnować?

Przed nami czwarte wydanie paneli Ściślej Mówiąc organizowanych przez Akademickie Radio LUZ, członków Koła Inżynierów Dźwięku AES i Strefę Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Najbliższe spotkanie wpisze się nie tylko w świąteczną atmosferę, ale też w tematykę coraz powszechniejszego stylu życia: less waste i zero waste. Nasi goście opowiedzą nam o moralności marnowania żywności: doktorant Michał Misiak z Instytutu Psychologii UWr opowie nam o aspekcie marnowania jedzenia z psychologicznego punktu widzenia, a Agnieszka Maniewska – koordynatorka inicjatywy Food Sharing we Wrocławiu o czystej praktyce w tym temacie.

Lubicie świąteczne potrawy, ale ilość jedzenia bywa dla was czasami przytłaczająca? Chcecie Świąt w stylu zero waste? Zapraszamy na Ściślej Mówiąc: środa, 11 grudnia, godz. 19:00, sala C w Strefie Kultury Studenckiej.