Z Niemiec na Politechnikę Wrocławską. Rozmowa z uczestnikiem programu Erasmus +

Życie akademickie to dla nas temat wyjątkowy. Jesteśmy jego częścią i interesuje nas los wrocławskich studentów. Doceniamy też międzykulturowe doświadczenia, które zapewnia program Erasmus+. Na naszej antenie regularnie słyszycie rozmowy z uczącymi się we Wrocławiu żakami, którzy na Dolny Śląsk przybyli właśnie w ramach tej wymiany. Jednym z nich jest Sebastian Junglas.

Oryginalnie Sebastian jest studentem niemieckiego RWTH Aachen University. Dzięki programowi Erasmus+ wyjechał do Polski, zatrzymując się we Wrocławiu, na Politechnice Wrocławskiej. Kampus przy pl. Grunwaldzkim odwiedza dziś regularnie, studiując na Wydziale Mechanicznym.

W rozmowie z Darią Detlaf, Sebastian Junglas opowiedział o swoich studiach, współpracy między jego macierzystą uczelnią oraz PWr, a także pracy w przemyśle i poznawaniu nowych przyjaciół.

Posłuchaj fragmentu Magazynu Popołudniowego(13.03.2019).
Prowadzący: Natalia Twardzik oraz Michał Rusek.

Wsparcie studentom zagranicznym na Politechnice Wrocławskiej zapewnia organizacja studencka ESN, która troszczy się o pomoc językową, integrację środowiska, zajęcia dodatkowe czy ewaluację procesu uczenia.