Wytrwałości, spokoju i zdrowia!

Wytrwałości, spokoju i zdrowia!

jeju, jakie słodkie są te zajączki wielkanocne, no nie wytrzymam

Z pogodą na Wielkanoc w poprzednich latach to była loteria – zdarzały się upalne weekendy z kwitnącą dookoła naturą, oraz szarociemne chmury z opadami bardziej wyglądanymi podczas Bożego Narodzenia. W tym roku słońce co prawda wynurzyło swój gazowy łeb zza chmur, ale nie wzbudza to szeroko pojętego entuzjazmu: raczej pogłębia rozgoryczenie. Takie mamy czasy. Ale spokojnie, jeszcze będzie przepięknie.

 

Nie frazesujemy powołując się na słowa piosenki Tomasza Lipińskiego, ot, taka prawda, ktoś to musi powiedzieć głośno. Pewnie, że Twoi znajomi zdążyli już wrzucić tę piosenkę siedemdziesiąt osiem razy na swoje media społecznościowe, ale jakiś pierwiastek prawdy się w niej zawiera, czy tego chcemy czy nie.

Nie wiemy kiedy to się stanie, ale jeszcze będzie normalnie. Na razie ta wiosna i te święta różnią się od pozostałych. Tym bardziej, że dla wielu z nas są to pierwsze święta bez powrotu do domu. Bezpieczeństwo i zdrowie, nasze i naszych najbliższych jest jednak wartością najwyższą.

Ale! Może to najwyższy czas, żeby nauczyć rodziców technik wideokonferencji? Albo to najwyższy moment, żeby zadzwonić do babci i zapytać jak się czuje, a przy okazji zagaić o przepis na ten przepyszny świąteczny sernik? Może to czas, żeby na własną rękę przekonać się ile roboty jest z przyrządzaniem sałatki jarzynowej? Możesz się także zgadać z bliskimi na wspólne oglądanie kultury lub czegoś innego online. Te inne święta wcale nie muszą być nudne i wcale nie muszą być mniej rodzinne!

Na ten czas całą redakcją Akademickiego Radia LUZ życzymy Wam przede wszystkim wytrwałości, bo przydaje się teraz jak nigdy wcześniej, ale także spokoju – w tym tego wewnętrznego. Oraz zdrowia. Bardzo dużo zdrowia. Tak, to zdecydowanie powinno pojawić się na początku.

Bo jak zdrówko będzie to wszystko inne też będzie. 

 

Ponadto, cały czas jesteśmy z Wami umilając wszechobecny home office naszym małym home radio. Od poniedziałku do piątku prezentujemy wam codziennie świeży zestaw materiałów reporterskich w naszym cyklu DZIEJE SIĘ, bo trzeba powiedzieć, że się dzieje na świecie i to sporo. A nasi niestrudzeni dziennikarze, czy to w zaciszu własnych szaf lub komforcie milutkich kocy, nagrywają swoje audycje jak wcześniej, żeby zapewnić sobie i Wam jakiś zalążek normalności. Możecie ich posłuchać tutaj.

Trzymajcie się w tym czasie i jeszcze raz WESOŁYCH ŚWIĄT!