Wszystko o mostach na Politechnice Wrocławskiej

Zbliża się kolejna odsłona cyklu Interdyscyplinarnych Seminariów Naukowych Politechniki Wrocławskiej. Jak zawsze chętni mogą liczyć na obecność wybitnego specjalisty, który w przejrzysty sposób podzieli się swoją wiedzą z publicznością.

Tym razem zebranych zaszczyci prof. Jan Biliszczuk z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego. Prelegent wygłosi wykład popularnonaukowy pt. „Mosty w dziejach Polski”. Znajdzie się coś dla zainteresowanych zarówno konstrukcją, jak i historią tego rodzaju obiektów. Zaproszenie kierowane jest zarówno do studentów, naukowców, jak i wszystkich pasjonatów.

Prof. Biliszczuk dotychczas wykonał ponad 50 projektów mostów i kładek. Jednym z jego największych osiągnięć jest znaczący udział w stworzeniu najdłuższego żelbetowego mostu podwieszonego w Polsce – wybudowanego w 2011 r. Mostu Rędzińskiego we Wrocławiu. Poza pracą w Katedrze Mostów i Kolei PWr, jest również współwłaścicielem biura projektowego Zespół Badawczo-Projektowy Mosty-Wrocław.

Wykład odbędzie się w czwartek, 1 lutego, w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8). Początek o godz. 14.00. Wstęp wolny.