WSPÓŁCZYNNIK: Marek Hajduk + Tomasz Mreńca + Astygmatyzm [14.09]

WSPÓŁCZYNNIK: Marek Hajduk + Tomasz Mreńca + Astygmatyzm [14.09]
Wrześniowa szaruga jest możliwa do pokonania. Cykl Współczynnik organizowany przez Radio LUZ oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego dołoży wszelkich starań aby rozgonić skłębione chmury. W najbliższą sobotę mieszamy trzy kolory:

 

#formy

Wystawa MIKROKOSMOS

„seria zdjęć fotograficznych wykonanych przy użyciu mikroskopu,
który pomógł mi zrozumieć to, że kosmos nie jest gdzieś bardzo
daleko, ale znajduje się ekstremalnie blisko, przenikając każdą
najmniejszą strukturę — wszystkiego co nas otacza” / Marek Hajduk – fotograf, vj, twórca filmowy. Członek AKRF FOSA, miłośnik obrazu, dźwięku i słowa.

#brzmienia

Tomasz Mreńca

Artysta tworzący elektroniczno-akustyczne kompozycje na pograniczu gatunków, balansując między ambientem, a muzyką eksperymentalną. Pochodzący z Wrocławia Tomasz Mreńca muzycznie wychodzi poza ogólnie przyjęte i znane podziały, preparując nagrane dźwięki i tworząc z nich wyjątkowy klimat, oparty na syntetycznych barwach syntezatorów, skrzypiec i nagraniach terenowych.

astygmatyzm (VJ)

Astygmatyzm zniekształca nasze widzenie; z pomocą kamery i mikroskopu zabiera nas w wyjątkową podróż do mikrokosmosu. Marek Hajduk jako astygmatyzm w performatywnym przedstawieniu muzyczno-wizualnym połączy siły z Tomaszem Mreńcą, wprawiając we wspólny rytm: plastyczne aspekty światła, koloru, struktur i form, operując głębią ostrości, przybliżeniem.

Muzyka na żywo, instrumentalne podejście do mikroskopu, powstające obrazy równolegle z graną na żywo muzyką. To wszystko w ramach pierwszego z wrześniowych popołudni oferowanych przez Współczynnik!

HARMONOGRAM:
16:00 – 20:00
wystawa MIKROKOSMOS
20:00 – 21:00
Tomasz Mreńca (koncert) / astygmatyzm (VJ set)

 

wstęp: bezpłatny
(ilość miejsc ograniczona)