Wpadnij i kibicuj graczom podczas finału Wrocław E-Sport Tournament II [23 marca]

Zapraszamy na drugą edycję Wrocław E-Sport Tournament! W rozgrywkach uczestniczyć będą 32 ekipy z całej Polski. Najpierw drużyny zmierzą się w kwalifikacjach online, a następnie cztery najlepsze ekipy awansują do rundy finałowej, która odbędzie się 23 marca o godz. 9:00 na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wrocław E-Sport Tournament jest innowacyjnym projektem, a dokładniej turniejem zbudowanym wokół popularnej gry Counter Strike: Global Offensive, tworzonym przez grupę młodych ludzi z Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów. To organizacja działająca przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, która skupia osoby zafascynowane tematyką e-sportową.

Na miejscu nie zabraknie także i nas! Relację z finału usłyszycie w niedzielnym paśmie „0-1 do przerwy” po godz. 20.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2018 roku. Zwyciężyła wówczas drużyna złożona z młodych, utalentowanych graczy z zespołu Filozof School.  Celem turnieju jest promowanie wrocławskiej uczelni, jako placówki zorientowanej w obszarze nowych technologii. Liczymy, że dzięki rosnącej popularności sportów elektronicznych na świecie, Uniwersytet Ekonomiczny będzie uznawany za instytucję, która wspiera innowacyjność na polskim rynku gamingowym. Chcemy pokazać ludziom, że e-sport to nie tylko rozrywka, ale obecnie również najszybciej rozwijająca się branża na świecie, a dla wielu ludzi także sposób na życie – przekonują organizatorzy.

Na miejscu czekać będą także dodatkowe atrakcje, m. in. konkursy, strefa „free2play”, gdzie odwiedzający zagrają w Fortnite, Icy Tower i Tekken, oraz strefa VR, w której będzie można pobawić się z technologią wirtualnej rzeczywistości.

Szczegóły: www.facebook.com/WESTikss