WŁĄCZAMY SIĘ NA NOWO – jesienna ramówka Radia LUZ

WŁĄCZAMY SIĘ NA NOWO – jesienna ramówka Radia LUZ
PORA OTRZĄSNĄĆ SIĘ Z WAKACYJNEGO LETARGU. 7 PAŹDZIERNIKA WŁĄCZAMY SIĘ NA NOWO ZE ŚWIEŻĄ, JESIENNĄ RAMÓWKĄ. ZE WZMOŻONĄ SIŁĄ WKRACZAMY W NOWY ROK AKADEMICKI, ABY ZAPEWNIĆ WAM ULUBIONE, ORYGINALNE BRZMIENIE

 

ZACZNIJ DZIEŃ NA 91.6 FM

Standardowo od poniedziałku do piątku budzimy się Grą Wstępną już o godzinie 7:00. O muzyczną porcję wrażeń na rozpoczęcie dnia zadbają reprezentantki i reprezentanci redakcji muzycznej którzy między 9:00 a 11:00 w Audiostarterze wyszukają najciekawsze śniadaniowe propozycje oraz recenzje najważniejszych nowości, podane w lekkostrawnej formie. Na deser jesiennego przedpołudnia potężna dawka kultury w pigułce – Pełna Kultura, czyli wywiady, zapowiedzi i recenzje przybliżające wszystko to, co najciekawsze we Wrocławiu.

Popołudnia stoją pod znakiem rzeczowej analizy. Godzina 17:00 poświęcona jest audycjom tematycznym, zawierającym bogaty bukiet tematów od ekonomii do sportów motorowych. W nowości opiewa środa, kiedy to użyjemy połowy tygodnia aby zajrzeć na rodzime podwórka i przeanalizujemy nasz sport narodowy w audycji Polska Kopana, oraz czwartek: dzięki audycji Na językach zgłębimy lingwistyczną wiedzę – z perspektywy polskiej i nie tylko.

A na zwieńczenie ciężkiego dnia – Ultradźwięki, między 18:00 a 20:00, czyli brzmienie, którego nie usłyszycie nigdzie indziej we Wrocławiu

PEŁNO INFORMACJI O PEŁNYCH GODZINACH

Chcesz być na bieżąco, ale nie masz czasu na śledzenie tego co dzieje się na świecie? Włącz Akademickie Radio LUZ o każdego pełnej godzinie, aby dostać soczystą dawkę wiadomości z Wrocławia, kraju i ze świata, a także zapowiedzi najciekawszych wydarzeń z muzyczno-kulturalnej przestrzeni Miasta Stu Mostów.

Nowością jest potężna porcja wieści w duchu akademickim, w postaci Flesza Popularnonaukowego przygotowanego przez zespół redakcyjny Ściśle Mówiąc. Informacji ze świata nauki, których nie wolno przegapić wysłuchujcie na naszej antenie o godzinie 6:00 oraz 15:00.

W WEEKEND KRÓLUJE SŁOWO

Sobota to czas relaksu, ale kto powiedział, że wypoczynek nie może być aktywny intelektualnie? O 10:00 wkroczymy po raz pierwszy w świat nauki za sprawą audycji Naukąt. Powstała przy współpracy warszawskiego Radia Kampus przybliży najzawilsze zagadnienia związane z nauką w sposób jak najbardziej przystępny. Akademickiego nastroju dopełniła powracające Ściśle mówiąc – czyli dwugodzinny przegląd nowinek z popularnonaukowego świata dokonany przez redakcję popularnonaukową.

Za dawkę wywiadów z artystami odpowiadać będzie Łukasz Sidorkiewicz w audycji soundtellers. w soboty o godzinie 20:00, który o swojej audycji opowiada tak:

Opowieści o muzyce nie kończą się wraz z ostatnim utworem na krążku. Często nawet nie zaczynają się wraz z pierwszym. Są opowieści, o których można słuchać godzinami i osoby, którzy potrafią o nich pięknie opowiadać. Można ich określić mianem „opowiadaczy”, którzy pochodzą z różnych muzycznych środowisk i tak łatwo mikrofonu nie oddają. Przy soundtellers. Łukasz Sidorkiewicz spotyka się z nimi na neutralnym gruncie, w terenie, przed koncertami i tuż po nich, by uchwycić jak najwięcej emocji. I rozmawiać. Z artystami, dziennikarzami muzycznymi, blogerami, promotorami i postaciami mniej lub bardziej powiązanymi z muzyką.

MUZYCZNA ŚWIEŻOŚĆ

Słuchaczy przyzwyczajonych do standardowego poniedziałku, może zaskoczyć zmiana godzinowa. Stylistyka pozostanie nienaruszona, ale o 21:00 usłyszymy Future Beats, a zaraz po nim Night Bus, natomiast dzień zamykać będzie wpłynięcie na muzycznego przestwór oceanu za sprawą audycji Purpurowe Rejsy.

W środę na przemian z Subterem pojawi się Hosted by DJ Review – dawka muzyki klubowej w wydaniu eksperymentalnym prezentowana przez jednego z najbardziej enigmatycznych wrocławskich DJ-ów. Z kolei w piątek, w początek końca tygodnia, w najbardziej wyczilowanym duchu wprowadzi nas Sebastian Rogalski z powracającą Cichą Burzą. Filozoficzne rozważania idące w parze z nieszablonową muzyką.

Na jesienną niepogodę serwujemy porcję niezgłębianych wcześniej zagadnień muzycznych. W niedzielę o 23:00 na zmianę z orientalnym Raga Lehistani posłuchamy selekty rodzimej muzyki elektronicznej autorstwa Magdaleny Sikorskiej w audycji Polskie Złoto.

To tylko kilka z wielu nowości, jakie przygotowaliśmy dla was na nadchodzącą jesień. Sprawdźcie je wszystkie odwiedzając nasz tygodniowy rozkład jazdy.