WIOSNA’19 w Radiu LUZ

WIOSNA’19 w Radiu LUZ

Wiosenny sezon na 91.6 FM stać będzie pod znakiem świeżości! Zmieniamy się dla Was, prezentując nową ramówkę, w której nie zabraknie wyjątkowych audycji tematycznych, fantastycznych spotkań i nietuzinkowej muzyki. Odświeżamy także naszą internetową bazę – od teraz znajdziecie nas pod adresem 916.fm. Tam czekają na Was nasze podcasty (w tym wywiady, sety muzyczne), koncertowe rekomendacje i wiele więcej.

Świat budzi się do życia, dni wydłużają się, co raz częściej racząc nas promieniami słońca. Studenci rozpoczynają kolejny semestr nauki. Odkurzamy rowery, rezygnujemy z podszewki pod kurtką, a ciepłe, zimowe czapki ustępują miejsca daszkom. Trudno nie poczuć tej atmosfery, która udzieliła się także nam. Z początkiem marca przyszykowaliśmy duuuużo dobrego.

Co nowego?

Na mapę programów autorskich wkraczają tematy społeczno-akademickie w ujęciu wrocławskich aktywistów. Jakie oddolne inicjatywy pojawiają się w naszym mieście i co dzieje się, gdy weźmiemy losy Wrocławia w nasze ręce? O tym w każdą środę między 17 a 18.

Środa to także wieczorne pasma muzyczne, pośród których znajdziecie także Wolny wybór, czyli cotygodniowe, subiektywne selekcje muzyczne redaktorów muzycznych Radia LUZ. Co tydzień, między 23 a północą.

Idealny plan na weekendową imprezę? Nie może w nim zabraknąć klasycznego biforu. Razem z nami najlepiej nastroicie się na wieczór. Pobudzających do zabawy plejlist słuchajcie w każdy piątek po 23 i w soboty między 22 a 23.

Elektronika na falach 91.6 FM wybrzmiewa regularnie. Nasi stali słuchacze wciąż poznają jej najróżniejsze odmiany, prezentowane w szerokim wachlarzu programów ramówkowych i autorskich. To studnia bez dna, dlatego też nie zamykamy się na kolejne gatunkowe ewolucje. Poznacie je teraz także w co drugą sobotę między 21 a 22.

Radio LUZ to kawał historii akademickiego i kulturalnego życia Wrocławia. Szczęśliwi czasu nie liczą, ale skrupulatnie trzymają wszelkie wartościowe wspomnienia. Chcemy się nimi dzielić, dlatego w każdą niedzielę o godz. 10 usłyszycie nasze rozmowy i audycje sprzed lat.

W ciemno, czy nie, randkowanie wciąż pozostaje w sercach wielu cudownym sposobem na zawieranie nowych znajomości. Szukasz tego jedynego/tej jedynej? Masz wątpliwości lub szukasz porady? Zadzwoń pod 71 320 44 55 w co drugą sobotę po 23 w trakcie pasma Serce na fonii. Love is in the air.

Studiujesz psychologię? A może po prostu pasjonuje Cię poznawanie ludzkiego umysłu? W obu przypadkach polecamy włączać się z nami w niedziele po godz. 14. Będzie teoria, choć oparta o przykłady z życia wzięte.

Czas, jak wiadomo, przyjemniej płynie przy wciągającej historii. Tych nie zabraknie w wiosenne niedziele między 18 a 19. Poznajcie świat lepiej, zobaczcie wyraźniej co dzieje się wokół wraz z autorskimi reportażami w Radiu LUZ. 

Wiedz więcej

Kraj, świat, Wrocław, Dolny Śląsk, sprawy studenta – nie ma dla nas dnia bez najświeższych wiadomości. Już od samego rana budzimy więc razem z naszymi serwisami informacyjnymi. Do usłyszenia od poniedziałku do piątku równo o 7, 8, 9 i 10.

Stolica Dolnego Śląska należy do studentów. Stąd co tydzień na żaków głodnych wiedzy czeka cała góra interesujących wydarzeń, prelekcji i konkursów. Specjalnie dla Was wybieramy to, co najlepsze i zachęcamy do poszerzania horyzontów we Fleszu akademickim od poniedziałku do piątku o godz. 11, 13 i 17.

Wieści z kulturalnego życia Wrocławia – zapowiedzi wystaw, pokazów, seansów, spotkań etc. – czyli Flesz Kulturalny usłyszycie od poniedziałku do piątku o godz. 14 i 16.