Wielkanoc na naszej antenie – odetchnij z Radiem LUZ

Wielkanoc na naszej antenie – odetchnij z Radiem LUZ

W radiu okna już umyte, firanki wyprane, a obrus dawno wyprasowany. Innymi słowy, wiosenne porządki za nami. Dlatego pora, żeby oddać się sprawom najważniejszym – rodzinie, najbliższym, wielkanocnej zadumie. Nie znikamy rzecz jasna z anteny – w święta na 91.6 FM możecie spodziewać się paschalnych przemyśleń, specjalnych materiałów i oczywiście muzycznego towarzystwa na najwyższym poziomie.

Na uczelniach przerwa, autostrady i połączenia kolejowe pękają w szwach. To najlepszy moment, żeby odetchnąć – niezależnie od tego, czy w podróży, czy już w domowym zaciszu. Gdziekolwiek zamierzacie spędzać najbliższe dni – chcemy być z Wami. Między 19 a 23 kwietnia zmieniamy się po to, by umilić wam nadchodzące święta. Wstrzymujemy programy na żywo, w tym pasma dzienne jak Pełna Kultura czy Ultradźwięki, podobnie wiadomości i audycje autorskie. Nie znaczy to, że znikamy.

Specjalnie z okazji Wielkanocy na 91.6 FM przygotowaliśmy wyjątkowe materiały i programy tematyczne:

PIĄTEK
– po 11:00 w Pełnej Kulturze rozmowa z Markiem Kamińskim, polskim polarnikiem, podróżnikiem, który jako pierwszy zdobył oba bieguny w ciągu jednego roku.
– o 15:30 w Magazynie Popołudniowym rozmowa z wykładowcą akademickim i specjalistą z dziedziny psychologii wpływu społecznego, prof. Tomaszem Grzybem. Tematem rozmowy jest kolejne, obok tzw. „milenialsów”, wyróżnione w badaniach pokolenie, szczegółowo opisane w książce Jean M. Twenge pt. „iGen. Dlaczego dzieciaki dorastające w sieci są mniej zbuntowane, bardziej tolerancyjne, mniej szczęśliwe – i zupełnie nieprzygotowane do dorosłości”.
– o 16:15 sonda – co wrocławianie przygotowują na Wielkanoc?

SOBOTA
– po 8:00 Akademicki Kwadransnajciekawsze rozmowy ze świata nauki i inicjatyw studenckich
– po 10:00 pasmo Rozmawiamy o: wywiad z DJem i producentem Eltronem – plany wydawnicze na przyszłość
– o 11:00 startuje nowy odcinek programu Planszogranie
– o 14:00 kolejny odcinek programu podróżniczego Miejsce Przy oknieMarcin Gabruk opowie o wyprawie do Kolumbii z Dominikiem Mikołajczykiem
– 20:00 czyli Inwigiluzacjarozmowa z duetem Tęskno
– po 23:00 na 91.6 FM miłosne porady i romantyczny klimat, czyli Serce na fonii

NIEDZIELA
– po 10:00 usłyszycie program Z Archiwum L, a w nim dwie rozmowy: z Wojciechem Jedynakiem o japońskiej odmianie szachów i wyprawie archeologicznej z Patrykiem Chudzikiem
– o 12:00 rozmowa z Prof. Zdzisławem Samsonowiczem, który w ubiegłym roku otrzymał tytuł Profesora Honorowego Politechniki Wrocławskiej podczas uroczystości związanej z jubileuszem 95-lecia urodzin laureata, jednego z pierwszych studentów Politechniki Wrocławskiej.

W poniedziałek i wtorek towarzyszymy muzycznie, a ze słowami, już na żywo, wracamy w środę, 24 kwietnia.

Spokojnego czasu z najbliższymi i do usłyszenia!
– życzy redakcja Radia LUZ