Wesołych Świąt od rektorów wrocławskich uczelni (od nas także)

Choinki przystrojone, sałatki zjarzynowane, prezenty skrzętnie ukryte pod choinką i zręcznie podpatrzone przez domowników. Święta weszły w decydującą fazę. Jeżeli już zdążyliśmy się pokłócić z rodziną to najwyższy czas się pogodzić.

W święta chodzi o kilka rzeczy. Pomijamy wymiar konsumpcyjny bo jest oczywisty, jak i wymiar kapitalistyczny, bo to nie o to chodzi. Gdyby popatrzeć na sprawę etymologicznie, słowo „święta” ma nierozerwalny związek ze „świętowaniem”, czyli zabawą. Weźmy więc przykład od rektora Politechniki Wrocławskiej prof. Cezarego Madryasa, który w swoich życzeniach świątecznych skupił się głównie na zabawie:

Z kolei rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Adam Jezierski w swoich życzeniach skupił się na aspekcie wolnego czasu wynikającym z przerwy od zajęć dydaktycznych:

A jeżeli dalej nie jesteście przekonani do atmosfery świąt, to możemy jeszcze was odesłać do rozmowy Idy Górskiej z księdzem Bartłomiejem Kotem, o duchowym i nie do końca duchowym wymiarze świąt Bożego Narodzenia

Najsmaczniejszych świąt!