Wakacje 2020 z Radiem LUZ

Wakacje 2020 z Radiem LUZ

Wakacje zawsze w Radiu LUZ były wymówką, aby wyjść z naszych nieklimatyzowanych pomieszczeń w przestrzeń miejską. Nie będziemy z tego rezygnować w 2020 roku, ale będziemy to robić w zgodzie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i WHO. Na tym zdjęciu między Maćkiem a Kamilem też jest półtora metra odstępu, to obiektyw i muzyka ich zbliża.

Dotrwaliśmy! Wszyscy czekaliśmy na lato jak na nowe otwarcie. Jak na kolejne pokerowe rozdanie, gdy cały czas z ręki dostajemy co najwyżej lichą parę dwójek. Radio LUZ startuje ze swoją wakacyjną ramówką. Zamknięcie w domu zadziałało skrajnie mobilizująco. Wkraczamy w tropikalnie upalny Wrocław silniejsi i bardziej egzotyczni niż nigdy przedtem.

 

Noce i poranki pozostają bez zmian. W końcu w wakacje to pora odpowiedzialna za kolejno imprezy i spanie, a nie eksperymentowanie. Przez cały tydzień od północy do godziny siódmej usłyszycie naszą wyluzowanoimprezową muzyczną selektę dedykowaną królom i królowom nocy. Od poniedziałku do piątku o 7:00 budzimy się tradycyjnie Grą Wstępną, a następnie kończymy śniadania i drugą kawę Audiostarterem o 9:00. Muzyka, którą usłyszycie na naszej antenie przypomni wam o najlepszych, najbardziej upalnych latach, których nigdy nie przeżyliście. Ale jeszcze nic straconego.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00 nasz magazyn – Włącz Wrocław. Wszystko to co najistotniejsze i najciekawsze związane z życiem w tropikalnej stolicy Dolnego Śląska. Zamknięte w godzinie skoncentrowanej treści. Spokojnie, będzie o korkach. Kto nie lubi słuchać o korkach we Wrocławiu?!

Krzysiu Kaz (Once In Motion) nie lubi słuchać o korkach. Dlatego słucha muzyki. Radio LUZ daje wybór.

O godzinie 17:00 – zmiany. Przegląd podwórek, orlików oraz porażek Legii, czyli ukochana Polska Kopana, przechodzi na wtorek; na jej miejsce będzie równie zielono: nowość, czyli Nadzieja w zieleni autorstwa Nadii Pietrzak nie będzie nudną pogadanką o ekologii, ale zupełnie innym spojrzeniem na roślinność wokół nas, uruchamiającym wszystkie dostępne, jak i niedostępne zmysły. O tej samej porze w czwartek, równie odmienne spojrzenie, ale na sztuki wizualne będzie miała Agata Grzych w Artefaktach, popkultura z każdej, nawet tej złośliwie niebanalnej strony.

Dyskretny Jakub (z lewej) przejmuje stery nad najbliższym Wolnym Wyborem, natomiast debiutującą Nadię Pietrzak (z prawej, duh) usłyszymy co środę o godzinie 17:00 w audycji Nadzieja w zieleni.

Muzyczne wieczory w Radiu LUZ będę trochę jak otwarte na oścież okno w dusznym pomieszczeniu. Świeżość i rześkość, ale bez przeciągów! Wtorek o godzinie 20:00 to ewolucja Wolnego Wyboru, który nie dość, że na żywo będzie przybliżał najbardziej intymne gusta muzyczne redaktorów Radia LUZ, to jeszcze raz na jakiś czas będzie rozbudzał winylowy romans z czarnymi krążkami. Godzinę później Oblicza Muzyki, które ewoluują w Skrzaty, otwierając się pospoły na gatunki, jak i przede wszystkim na ludzi. Na krasnale wrocławskie chyba też.

Wpadnij na naszą imprezę ramówkową w piątek 10 lipca w Odra-Pany!

 

W środę natomiast o 21:00 przenosimy się do potężnego brzmienia Wielkiej Brytanii za sprawą audycji GRIT, w której dadan karambolo ukaże przed nami wszystkie oblicza grimu oraz pochodnych mu gatunków, natomiast zaraz przed północą bo o 23:00 Powroty Marty Łobażewicz, czyli dwie strzałki w prawo na magnetofonie i szybki rzut oka na przeszłość muzyczną oddziałującą na teraźniejszość i na pewno przyszłość. Wieczorny czwartek zmienia się kosmetycznie. nauka oddychania oraz Burn the Roots latem przekształcają się w dwugodzinny amalganat Breathe the Roots by w kilkanaście tygodni prześledzić historię muzyki elektronicznej. Z kolei piątek wieczór tu dziewczyny mają głos, kończymy dzień powracającą Dziewczyńską muzyką Mai Danilenko.

Sobotnie popołudnia z Pawłem Szelągiem (Rzuty Osobiste, grit) oraz Józefem Poznarem (Gra Wstępna, Coś Obejrzanego) pozostaną bez zmian, chociaż panowie nie mogą się nadziwić ile zwrotów akcji miała kariera Michaela Jordana.

W weekend więcej wywiadów i więcej słowa. Soboty o godzinie 11:00 to projekt Ludzie Wrocławia, mający za zadanie przybliżyć najciekawsze postaci kształtujące tkankę miejską naszego miasta. Jak nigdy Rzuty Osobiste usłyszymy także przez wakacje, ponieważ i NBA uraczy nas meczami w samym środku lata, a o 20:00 soundtellers. Łukasza Sidorkiewicza, które w tegorocznej edycji skupi się na wydawnictwach koncertowych i miejscach kształtujących muzykę. Niedziela spokojniej, Orkiestrofon przechodzi z godziny 15:00, na godzinę 16:00, a tydzień zamykamy Pustką Dominika Półtoraka. Gdyby każdą audycję zamknąć w ramach mema, bez dwóch zdań Pustkę uosabiałby ten:

 

Jak widać i słychać nowa ramówka Radia LUZ błyszczy i lśni jak światło kładącego się do snu portu w Aleksandrii. To nie koniec atrakcji. W najbliższy piątek widzimy się na plaży. Miejskiej, ale tam bawimy się do ostatniego statku i o jeden żagiel dłużej. Skąd na koniec marynarskie porównania? To od upału, oczywiście.