W tym tygodniu na 91.6 FM: 31. Akademickie Targi Pracy, Strajk Klimatyczny we Wrocławiu i wiele więcej

W tym tygodniu na 91.6 FM: 31. Akademickie Targi Pracy, Strajk Klimatyczny we Wrocławiu i wiele więcej

W poniedziałek porozmawiamy o perspektywach zawodowych wrocławskich studentów i dobrym przygotowaniu do rozmowy z potencjalnym pracodawcą.

 

nasze studio na kampusie Politechniki Wrocławskiej odwiedzą Katarzyna Sławińska-Oleszek, kierownik biura karier PWr oraz Szymon Połczyński z fundacji Manus – organizatorzy 31. odsłony Akademickich Targów Pracy Campus Recruitment. W rozmowie nie tylko zapowiedź samych targów, ale i informacje o możliwości skorzystania z poradnictwa zawodowego w Biurze Karier.

Akademickie Targi Pracy Campus Recruitment ruszają 19 marca w bud. C-13 PWr i potrwają 4 dni.

We wtorek poruszymy temat Strajku Klimatycznego we Wrocławiu. Zastanowimy się, dlaczego w różnych krajach ludzie walczą o tę samą sprawę.

 

Wystąpienie we Wrocławiu będzie częścią międzynarodowej akcji. 15 marca na całym świecie ludzie będą manifestować swój sprzeciw wobec obecnej polityki klimatycznej. Inicjatorką tego protestu jest 16-letnia Szwedka Greta Thunberg, która w każdy piątek staje przed parlamentem, żądając natychmiastowej reakcji władzy na zmiany klimatyczne. Postuluje tym samym m.in. o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych równocześnie zatrzymując wzrost średniej temperatury na ziemi na poziomie 1,5 st. C do końca tego wieku.

Strajk rozpocznie się marszem, który wyruszy ze skweru im. Wojciecha Młynarskiego (pod Teatrem Muzycznym Capitol) o godzinie 10.00. Po przejściu ulicą Świdnicką manifestacja będzie kontynuowana pod Pręgierzem.

Piątek po południu upłynie nam na grze w tzw. karcianki i obalaniu mitów. Przyjemne z pożytecznym łączy nowy projekt edukacyjny Antyszczepionkowcy.biz.

 

Za tym pomysłem stoją Aleksandra Stefaniak i Jakub Stefaniak. Wspólnie udało im się stworzyć satyryczną grę, która poprzez humor mówi o poważnym temacie, jakim jest rola szczepień w zdrowiu społecznym. Już teraz przez internet wypróbować można cyfrową wersję gry, którą promuje slogan:

Chcesz zarobić łatwe pieniądze? Zdobyć sławę? Zostać guru? Nie masz za grosz moralności? Nie dostałeś się na studia lekarskie? Dobrze się składa. Antyszczepionkowcy.biz w prosty i przyjemny sposób nauczą Cię, jak zrealizować swoje cele i jednocześnie rozwiązać problem przeludnienia.

Kampania crowdfundingowa poświęcona promocji i rozwijaniu projektu rusza 16 marca.