Up To Date 2019

Up To Date 2019

Ponad 500 kilometrów – tyle dzieli Białystok od Wrocławia. Dlaczego jednak festiwal Up To Date to najlepszy powód, by je przebyć?

Up To Date to prawdopodobnie największe muzyczne wydarzenie, jakie znajdziemy na mapie północno-wschodniej Polski. Przez trzy dni stolicę Podlasia przejmą tłumy fanów elektronicznej alternatywy, którzy nie gardzą również hip-hopem. Mimo że Up To Date jest mniejszy niż gdyński Opener, krakowski Unsound czy katowicki OFF, to jednak w ciągu dziesięciu ostatnich lat zdołał wychować sobie rzeszę wiernych fanów.

Up To Date - salon ambientu

Salon ambientu w Pałacu Branickich, Up To Date 2018 (fot. Going.pl)

Białostockie święto muzyki każdego roku prezentowało bowiem niezwykle zróżnicowany, ale zawsze spójny line-up, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W ubiegłych latach o odpowiednio przegięty klimat zadbali m.in. Goldie, Addison Groove, LTJ Bukem, a także stojący wtedy u progu światowej kariery kolektyw WIXAPOL S.A.

scena Pozdro Techno

Parking Stadionu Miejskiego, czyli scena Pozdro Techno – Up To Date 2018 (fot. Krzysztof Karpiński)

Jednym z wyróżników festiwalu Up To Date jest również ścisła współpraca z lokalnymi instytucjami – i to bynajmniej nie związanymi z kulturą. Oryginalne formy promocji Podlasia umożliwia m.in. umowa z centralą lokalnego PSS Społem. Dzięki niej festiwalowicze mogli liczyć na darmowy kubek kompotu, pałaszując pierogi w jednym z barów tej kultowej marki.

up to date - kompot gratis

Tak było (fot. materiały organizatora)

Innym sympatycznym akcentem jest akcja „Wyślij pocztówkę do babci”: gospodarze wraz z Pocztą Polską udostępniają swoim gościom tematyczne kartki pocztowe, za pośrednictwem których można wysłać krewnym pozdrowienia z Białegostoku. Pamiętajmy przy tym, że osoby w wieku 50+ wchodzą na Up To Date za darmo.

Impreza ta daje jedyną okazję na zatańczenie na parkingu stadionu Jagiellonii do brzmień twórcow takich jak Helena Hauff, Sleeparchive czy Legowelt. To także okazja, by spotkać podobnych sobie wariatów z całej Polski, zjednoczonych pod inkluzywnym szyldem „Pozdro Techno”. Up To Date w ciągu dziewięciu lat działalności przyzwyczaił nas wszystkich do bezkompromisowej jazdy – i to w samym sercu podlaskiej puszczy.

pozdro techno

Białystok: kraina żubrów, kompotu i techno (fot. Gosia Zuk / Zukografy)

Ubiegłoroczne wydanie Up To Date’a gościło dokładnie 50 artystów, którzy na stadionie Jagiellonii stworzyli atmosferę nieporównywalną z żadnym innym wydarzeniem. Czy w tym roku będzie tak samo? Przekonamy się już 5 września.

Przez cały tydzień w paśmie Artysta Tygodnia przyglądamy się też tegorocznej edycji festiwalu. O najciekawszych występach na jubileuszowym, dziesiątym Up To Date usłyszycie codziennie o 14:00 i 0:00.

Up To Date Festival

Sebastian Rogalski