Uniwersytet Medyczny i miasto Wrocław uruchamiają dzieciaki

Jak podaje internetowy Serwis Zdrowie, wśród dzieci i młodzieży między 5 a 17 lat, do 2025 r. na świecie będzie 177 milionów osób z nadwagą i 91 milionów z otyłością. W czwartek 22 lutego we Wrocławiu odbędzie się pierwsza w tym roku konferencja  edukacyjna z serii „Uruchamiamy Dzieciaki”.

Tegoroczna, druga już edycja wydarzenia będzie kontynuować założenia sformułowane w roku ubiegłym. Dyskusja na temat tego, jak istotne dla najmłodszych są kwestie odżywiania i aktywności fizycznej zostanie rozwinięta w trakcie kolejnych, cyklicznych spotkań ze specjalistami. Skorzystają na tym m.in. nauczyciele, wychowawcy i osoby zajmujące się żywieniem dzieci, zyskując  możliwość poszerzenia swojej wiedzy by jeszcze lepiej sprawdzać się na polu zawodowym.

Konferencję otworzy prelekcja dr hab. Tomasza Zatońskiego. Przed zebraną publicznością wystąpi również mgr Alicja Basiak z Katedry i Zakładu Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego. Badaczka przedstawi wyniki ankiety żywieniowej. Dr Ireneusz Cichy z Akademii Wychowania Fizycznego wygłosi wykład pt. "Zainteresowania aktywnością fizyczną uczniów wrocławskich szkół".

Konferencja odbędzie się 22 lutego o godz. 13.00 w Centrum Naukowej Informacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wstęp na konferencję jest wolny. Zapisy pod adresem: bieg@umed.wroc.pl. Akcja odbywa się pod patronatem Rektora Uniwersytetu Medycznego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.