Trzecia rocznica działalności Wrocławskiego Teatru Tańca – premiera „Palimpsestu”

„Palimpsest” to pojęcie procesu nawarstwiania się oraz przekształcania. Z wieloma odmianami palimpsestu zmierzą się twórcy młodego pokolenia w czwartej premierze przygotowanej przez Wrocławski Teatr Tańca.

Wrocławski Teatr Tańca powstał w listopadzie 2016 roku. Jego założycielami są Bożena Klimczak i Michał Bober. Od samego początku celem Teatru jest otwieranie przestrzeni na młodych nowych twórców, oraz na poszerzanie horyzontów w przedstawianiu głębokich emocji, poruszaniu trudnych tematów związanych z ludzkim życiem i ciałem. Aktorzy i Tancerze WTT przygotowują najnowszy spektakl „Palimpsest”, którego premiera odbędzie się w sobotę 23.11 o godz. 19.00 na Scenie na Świebodzkim.

fot. Tobiasz Papuczys

Obecnie Wrocławski Teatr Tańca to instytucja zarządzana przez jedną osobę. Bożena Klimczak, założycielka Teatru, jest tancerką, choreografem, pedagogoiem i dziekanem wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. W latach 2006-2016 była kierownikiem baletu w Operze Wrocławskiej.

O szczegółach powstania i początkach działalności Wrocławskiego Teatru Tańca z Bożeną Klimczak rozmawiał Piotr Downar-Zapolski.

Wrocławski Teatr Tańca w ciągu trzech lat działalności zrealizował trzy premiery: „Klatka z łez”, „Wyniosła” i „Poradnik młodości”. Powstał flash mob „Wysoka woda”, oraz film „Fala’97”. Założył fundację „Serce dla tańca”, oraz Szkołę Tańca Wrocławskiego Teatru Tańca, a także zorganizował ogólnopolską konferencję naukową.

Piotr Downar-Zapolski