Thundercat ft. Steve Lacy & Steve Arrington – Black Qualls

Z niecierpliwością czekałam na nowy materiał od Thundercata. Rozpływałam się do albumu Drunk – pełnego soczystych linii basowych i funkowo-jazzowych melodii z groovy zacięciem. Myśląc o takim artyście trudno mówić o zaskoczeniach świetnymi materiałami. Basista i kompozytor brał udział w projektach Flying Lotusa, Kendricka Lamara, Eryki Badu, czy Kamasiego Washingtona.

Przy powyższej śmietance towarzyskiej muzyk pisał z niebywałą lekkością. Usłyszymy ją także w najnowszym singlu „Black Qualls”. Stephen Lee Bruner zaraża ponownie miłością do żywiołowego funku. W nowej aranżacji, razem ze Stevem Lacy i jego imiennikiem Arringtonem, opowiedział nam o samospełnieniu pomimo napotkanych trudności, szczególnie z perspektywy osoby czarnoskórej.

Mocograj jest zapowiedzią nowej płyty Thundercata o tytule It is what it is. Ukaże się już 3 kwietnia nakładem wytwórni Brainfeeder, Flying Lotusa, który kolejny raz zajmie się współprodukcją krążka artysty. Jeśli mało wam apetycznych nazwisk, swój udział w wydawnictwie zapowiedzieli Ty Dolla $ign, Childish Gambino, BADBADNOTGOOD, Louis Cole i Zack Fox. Pozostało napisać – byle do wiosny!

 

Anna Lalka