The Quakers feat. Jeremiah Jae – This Station

No I jest! Doczekaliśmy się! Drugie w tym roku wydawnictwo The Quakers jest już dostępne w całości. Od kilku tygodni nie kryliśmy spowodowanej tą premierą ekscytacji, więc jako jej zwieńczenie wybraliśmy na mocograja przedostatni singiel z II – The Next Wave.

This Station łączy w sobie nastroje obydwu poprzednich singli. Ma w sobie zarówno ciężar obecny na Double Jointed, jak i letniaczkowy vibe z Approach With Caution. Brudny bas łączy się z cykającą i płaską perkusją w idealnie punktowej sekcji rytmicznej. Na tym fundamencie producenci z Bristolu położyli dubowe klawisze zatopione w dużej ilości pogłosu, które lekko przeskakują nam z ucha do ucha. Ponad tym wszystkim, z mikrofonem w ręku, góruje Jeremiah Jae. Wersy wyciąga jak asy z rękawa. Jest niezwykle pewny i spokojny. Nie przejmuje się sztywnym podziałem rymów, ale zachowuje bardzo stabilny rytm. Dzięki niemu bębny i melodia składają się w perfekcyjną całość, zamiast jedynie się uzupełniać.

Nie jest to jedyny występ Jeremiah Jae na II – The Next Wave, dlatego warto przekonać się na własnych uszach o tym, jak owocna była to współpraca, zanurzając się w nowym krążku The Quakers – najlepiej w całości. 

Filip Baczyński