The Avalanches ft. Jamie xx, Neneh Cherry & CLYPSO – Wherever You Go

The Avalanches to grupa, która swego czasu zasłynęła z wykorzystania – zależnie od źródła – około 900 lub ponad 3500 sampli na swoim debiutanckim albumie Since I Left You. W związku z tym można było spodziewać się po nich kolejnych ciekawych pomysłów w najnowszych kawałkach. Jak się zresztą okazuje – bez rozczarowania!

Wherever You Go to jeden z dwóch świeżutkich singli w wykonaniu Australijczyków. Na pierwszy rzut oka już sama lista współpracujących przy jego powstaniu artystów robi wrażenie. Znaleźli się tu zarówno brytyjski as sceny Future Garage, Jamie xx, art-popowa wokalistka Neneh Cherry, ale i australijska nowinka ze sceny electropopowej – CLYPSO. Jednakże największą ciekawostką na temat naszego nowego mocograja pozostaje fakt, że wykorzystano w nim dźwięki zamieszczone na dysku The Voyager Golden Records. Dobrze myślicie – chodzi tu o te pozłacane, 12-calowe winyle wysłane w przestrzeń kosmiczną na pokładzie sondy Voyager w 1977 roku.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, jasne stają się inspiracje, na podstawie których powstał wideoklip do Wherever You Go. W tym miejscu warto również wspomnieć o tym, że najnowszy album The Avalanches – którego tytułu jeszcze nie znamy – najprawdopodobniej pojawi się jeszcze w tym roku. Czy dorówna poprzednim wydaniom Australijczyków? Mamy nadzieję, że o tym przekonamy się jak najszybciej!

Kacper Borucki