Szybcy i zdalni: Grand Prix Trójkąta

Szybcy i zdalni: Grand Prix Trójkąta
Uliczne wyścigi w środku miasta mogą kojarzyć się z niebezpieczeństwem. 1 września jedyne co nam grozi to świetna zabawa za sprawą Grand Prix Trójkąta – zawodów zdalnie sterowanych samochodów.

 

Pomysłodawcami wydarzenia są Ula Lucińska i Michał Knychaus – duet artystyczny Inside Job, który bierze udział w projekcie „Sąsiadujemy z artystami”. Ich uwagę zwrócił obecny na Przedmieściu Oławskim wątek motoryzacyjny. Zwłaszcza budynek Franpolu przy ul. Tadeusza Kościuszki – jeden z najstarszych w Polsce warsztatów motoryzacyjnych, którego podwórze jest związane z samochodami już od ponad stu lat. Ze wsparciem znajdujących się tam warsztatów i miłośników zdalnie sterowanych modeli z profesjonalnego toru wrocławskiej Driftownia, Ula i Michał przygotowali program wyjątkowych warsztatów i wyścigów. A o szczegółach wydarzenia opowiedzieli na naszej antenie Jackowi Sterczewskiemu:

 

Wyścigi są otwarte dla wszystkich chętnych i odbędą się na podwórku Impartu przy ulicy Mazowieckiej. Szczegółowy harmonogram wydarzenia można znaleźć na Facebooku wydarzenia.