Studenci PWr zwycięzcami Polskiej ligi Akademickiej

fot. Krzysztof Mazur

Kolejny sukces Politechniki Wrocławskiej, tym razem w dziedzinie e-sport. Członkowie zespołu "Inżynierzy" zostali  mistrzami Polski Ligi Akademickiej.

Oprócz pucharu i tytułów, panowie zdobyli także nagrody główne w postaci sprzętu komputerowego. Wszystko za rewelacyjny pokaz umiejętności w potyczkach internetowych prowadzonych w świecie gry League of Legends. Przedstawiciele PWr w składzie: Adam Howaniec, Bartek Stopyra, Tomasz Duda, Paweł Stępień, Krzysztof Śliwa, Michał Hałacz i Robert Binek okazali się najlepsi spośród 16 zespołów, które przez 8 tygodni rywalizowały ze sobą w meczach 1 na 1.

W fazie grupowej "Inżynierzy" zwycięsko wyszli z każdej potyczki, pokonując reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. W roli faworytów zaszli aż do play-offów. Finał zapewniło im ze „Smokami” z Politechniki Krakowskiej.

Liga Akademicka to nowy element ogólnopolskiej rywalizacji w kategorii e-sportu. Mateusz Rausch – założyciel Ligi zapewnia, że poziom wydarzenia był bardzo zróżnicowany.

Już w marcu rozpoczną się ośmiotygodniowe zmagania w sezonie letnim Ligi Akademickiej.