Startuje jesienna Wampiriada na Uniwersytecie Ekonomicznym

Od dzisiaj do 26 listopada potrwają ustanowione przez Polski Czerwony Krzyż Dni Honorowego Krwiodawstwa. Jak zwykle w propagowaniu oddawania krwi pomoże akcja Niezależnego Zrzeszenia Studentów pod nazwą Wampiriada.

ODDAJEMY KREW W ŚWIETLE NEONÓW – to motyw przewodni jesiennej edycji Wampiriady. Akcja krwiodawstwa zacznie się we wtorek na Uniwersytecie Ekonomicznym. Nasza reporterka Adrianna Wrona rozmawiała o niej z jedną z organizatorek, Wiktorią Rowińską. Skąd hasło przewodnie, jak się przygotować do oddawania krwi, jakie są warunki, by to zrobić.

Wampiriada potrwa od 26 do 28 listopada. Krew możemy oddać w każdy dzień akcji od 8.30 do 13:00, w budynku Z na kampusie uczelni. W poprzedniej akcji krew oddało około 100 osób.