Special Request x Tim Reaper – Pull Up (Tim Reaper Remix)

Świat jest tak skonstruowany, że występują w nim elementy niepodlegające dyskusji. Trudno je podważyć, są swego rodzaju pewniakami niezagrożonymi przez jakiekolwiek czynniki. Po prostu – tak jest i już. Jednym z takich pewniaków było powodzenie i jakość kolaboracji dwóch zasłużonych osobistości brytyjskiej sceny muzyki elektronicznej. Paul Woolford, szerzej znany jako Special Request, połączył siły z jednym z głównodowodzących nowej fali muzyki jungle, Timem Reaperem.

Ich spotkanie w drugiej części cyklu Hooversound Presents to esencja najwyższej jakości gatunku będącym protoplastą muzyki drum and bass. Paul odpowiada za bazę, którą stworzył na potrzeby mikstejpu Zero Fucks. Tim remiksuje, dokładając wszystkie kojarzone ze sobą elementy, świadomie bawiąc się estetykami, z których możemy kojarzyć amenbreakową działalność obu producentów. Od brudnych, rejwowych, jungle/tekno brzmień, po romantyczne, melodyjne, aż po bezlitosne ameny i głęboki, nieprzewidywalny reecebass rodem z najlepszego 90’s ragga jungle.

Właśnie z ragga i bezlitosnym rollerbassem (ale też wokalem i popową specyfiką) spotkamy się w utworze Pull Up, który stanowi naturalną zachętę, żeby głośno wykrzyknąć jego tytuł – i z pewnością, jak sami wkrótce usłyszycie, podkręcić basy w głośnikach.

Kamil Winiarz