Ruszył cykl NAUKĄT, czyli wspólna inicjatywa rozgłośni akademickich – student a szkolnictwo wyższe

Ruszył cykl NAUKĄT, czyli wspólna inicjatywa rozgłośni akademickich – student a szkolnictwo wyższe

Audycja Naukąt to cykl 14 kilkunastominutowych audycji promujących naukę wśród młodych słuchaczy rozgłośni akademickich w Polsce. W tym celu zapraszamy do studia naukowców, popularyzatorów nauki, specjalistów i ekspertów z rożnych dziedzin. Na treść audycji złożą się rozmowy z gośćmi urozmaicone materiałami reporterskimi.

Porozmawiamy m.in. o przenikaniu się dyscyplin naukowych, popularyzowaniu nowoczesnych metod nauki, a także o odkryciach polskich naukowców za granicą. W związku ze zmianami formalnymi i Ustawą 2.0 projekt odpowiada także na potrzebę informacji młodych naukowców – stąd omówienie skutków wprowadzenia nowych przepisów; zaprezentowanie wyzwań stojących przed polską nauką; przedstawienie rad pozwalających na tworzenie – zgodnie z duchem Ustawy – gospodarki opartej na innowacjach.

Słuchaj pasma NAUKĄT na 91.6 w soboty o godz. 10 i poznaj świat uczelni wyższych!

 

Oprócz Radia LUZ, audycje będą emitowane na antenach trzech innych rozgłośni akademickich w Polsce – Akademickie Radio Kampus (woj. mazowieckie), Radio Afera (woj. wielkopolskie) i Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej (woj. łódzkie).

Posłuchaj pierwszego odcinka już dziś: