Rosalía ft. Travis Scott – TKN

Na fali powolnego znoszenia lockdownu w Stanach Zjednoczonych Rosalía postanowiła wydać nowy singiel. Podobno pomysł na tematykę utworu miała już w głowie w ubiegłym roku, ale dopiero teraz, nieco spontanicznie, dopracowała szczegóły i zaprosiła do studia nagraniowego Travisa Scotta. Numer nosi tytuł TKN i ukazał się 28 maja.

Piosenka śpiewana jest przede wszystkim po hiszpańsku, ale nawet dla zaznajomionych z tym językiem interpretacja tekstu nastręczy pewnych trudności. Głównym podejrzanym staje się TKN, którego sugerowanym znaczeniem jest „Tekken”. W kolejnych wersach znajdziemy odniesienia m.in. do mafii, klanów, więzów krwi, wzajemnej ochrony i zaufania – chociaż znając songwriterski styl Rosalíi, nie należy traktować tych słów ze zbytnią powagą. To już kolejny utwór od tej artystki, w którym fani doszukują się ukrytych znaczeń, symboli i analizują kadry w teledysku, co stanowi przykład świetnie opracowanej strategii podsycania zainteresowania słuchaczy – zarówno osobą samej wokalistki, jak też przekazywanych przez nią treści.

TKN trwa nieco ponad dwie minuty. Opiera się częściowo na reggaetonowym bicie, ale daleka byłabym od stwierdzenia, że jest to reggaetonowy hymn – raczej kolejna zabawa koncepcją i dalsze przekraczanie granic, nieustanne poszukiwanie dźwiękowych fuzji. Ale nie wierzcie mi na słowo! Oceńcie sami i sprawdźcie ten numer o pełnych godzinach na 91.6 fm.

Magdalena Bryk