Rosalía ft. Ozuna – Yo x Ti, Tu x Mi

Wydanie genialnego albumu El mal querer – a miało to miejsce zaledwie pod koniec zeszłego roku – zapewniło Rosalíi przepustkę do ogromnej popularności w błyskawicznym tempie. Jej osobista wizja „nu-flamenco” przebiła się początkowo do uszu świadomych słuchaczy, poszukiwaczy niecodziennych brzmień, aby następnie kontynuować swoją wędrówkę po muzycznym mainstreamie. Obecnie wokalistka intensywnie pracuje nad utrzymaniem świeżo zdobytej pozycji. Jej koncertowy grafik nie pozwala na dłuższy odpoczynek, na scenie oprócz wyjątkowego śpiewu pojawiają się skomplikowane układy taneczne, a w międzyczasie piosenkarka zalicza serię celnych singlowych strzałów.

W marcu ukazał się reggaetonowy przebój Con Altura z J Balvinem, w maju energiczny Aute Cuture, w lipcu dwuczęściowy Fucking Money Man, a w sierpniu – Yo x Ti, Tu x Mi – z kolejnym gorącym nazwiskiem z kategorii męskich reprezentantów reggaetonu (chociaż fenomenu tego pana chyba nigdy nie zrozumiem), pochodzącym z Portoryko Ozuną.

Yo x Ti, Tu x Mi to słoneczny track, oparty na wygładzonym reggaetonowym rytmie i minimalistycznej melodii. W tym singlu prym wiodą partie wokalne, a odniesienia do flamenco widoczne są co najwyżej w klipie – ten prezentujemy poniżej. Rosalíi wraz z Ozuną posłuchacie w Radiu Luz o pełnych godzinach. Sprawdźcie koniecznie na 91.6 fm!

Magdalena Bryk