Relacja z 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Relacja z 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity
Zwykle to był maj, tym razem to był wrzesień. Jedno się nie zmieniło: przez ponad tydzień, cały Wrocław żyje dokumentalnie za sprawą Millenium Docs Against Gravity. O tym jakie perły kinematografii można wyłuskać z przebogatego programu, w jakim stanie jest szkoła polskiego dokumentu, oraz dlaczego Witamy w Czeczenii może być najważniejszym filmem dokumentalnym tego roku opowiedzieli zaproszeni goście, podczas transmisji z Dolnośląskiego Centrum Filmowego, prowadzonej przez Józefa Poznara i Olka Młyńskiego.

 

Jeżeli nie możesz sobie wyobrazić, jak mogło wyglądać prowadzenie dwugodzinnej audycji w warunkach kinowych, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Anny Adamiec:


Wolontariuszki i wolontariusze z centrum festiwalowego jak zawsze służą pomocą i dobrą radą w selekcji festiwalowych filmów (fot. Anna Adamiec)


Prowadzący audycję Olek Młyński oraz Józef Poznar (fot. Anna Adamiec)


Jeden z organizatorów, Kuba Żary opowiedział o tym jak pandemia wpłynęła na przesunięcie festiwalu (fot. Anna Adamiec)


Z kolei Adam Kruk zachęcał do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących festiwalu (fot. Anna Adamiec)


Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego Jarosław Perduta mówił o środkach bezpieczeństwa, jakie kino przedsięwzięło w czasach pandemii (fot. Anna Adamiec)


Natomiast jedna z jurorek w konkursie Grand Prix Dolnego Śląska, tłumaczyła czym będzie się kierować podczas wyboru zwycięskiego filmu (fot. Anna Adamiec)


Na koniec, nasze studio festiwalowe odwiedziły twórczynie i bohaterki przeboju tegorocznych Docsów, filmu „Lekcja miłości” – Katarzyna Mateja i Małgorzata Goliszewska oraz Jolanta Janus i Leokadia Ogrodowczyk (fot. Anna Adamiec)