Relacja: naukowa konferencja Wymiary Poznania – o nauce na LUZie

W ostatni weekend, 11 – 12 maja w Katedrze Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się III Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa – Wymiary Poznania. Poruszano szeroki zakres tematów, od astronomii i paleologii, przez psychologię, na sztuce i religii skończywszy.

Pośród innych uczestników w konferencji wzięli udział redaktorzy Radia LUZ: Karolina Pondel, Martyna Dziakowicz i Jakub Jastrzębski – prowadzący audycję Ściśle Mówiąc. Podczas wykładu „Jak na LUZie mówić o nauce?” opowiedzieli, jak wygląda popularyzacja nauki od strony radiowca, jak promować naukę i rozmawiać z naukowcami.

Konferencji towarzyszyła Wystawa Fotografii Stereoskopowych Zakładu Fotograficznego Konrad Kuna. A tak Pan Profesor Kazimierz Orzechowski z Uniwersytetu Wrocławskiego opowiadał o rodzajach błędów popełnianych w nauce:

Natomiast Leszek Orzechowski z Politechniki Wrocławskiej wyjaśnił, czym są ziemskie habitaty analogowe i jakie badania się w nich prowadzi:

Agnieszka Barbach