Radio LUZ poleca: Sanatorium Dźwięku 2019

Radio LUZ poleca: Sanatorium Dźwięku 2019
Zabytkowe Sanatorium, park, w kórym wypoczywał m.in. Krzysztof Kieślowski, kino, będące oknem na świat w podwałbrzyskim Sokołowsku – to w tych miejscach usłyszymy w tym roku artystów i artystki zaproszonych na szóstą edycję festiwalu Sanatorium Dźwięku.

 

Radio LUZ po raz kolejny zaprasza na wyjatkowy festiwal, nie tyle muzyki, co dźwięku. Podczas trzydniowego wydarzenia w Sokołowsku pojawią się najciekawsze nazwiska sceny muzyki współczesnej i soundartu. Organizatorzy – Gerard Lebik i Zuzanna Fogtt – przygotowali bardzo eklektyczny program. Budują go nie tylko koncerty, ale także performanse i instalacje dźwiękowe oraz zamówione kompozycje. O line upie i historii Sanatorium Dźwięku rozmawiali w Ultradźwiękach Paweł Szroniak (@rozkurz) i Janek Chrzan, dziennikarz redakcji kulturalnej i muzycznej Radia LUZ. Odkryjcie z nimi najciekawsze punkty tegorocznej edycji.

Festiwal Sanatorium Dźwięku odbędzie się w dniach 16-18.08 w Sokołowsku. Bilety oraz szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie wydarzenia oraz na Facebooku