Radio LUZ gra razem z 28. Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Radio LUZ gra razem z 28. Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
Obietnica brzmiała: „do końca świata i o jeden dzień dłużej”, więc zamierzamy się z niej wywiązać! Tak jak w poprzednich latach Radio LUZ wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Słuchajcie naszego specjalnego wielkoorkiestroświątecznowopomocnego programu w dniu finału, oraz licytujcie na naszych aukcjach na Allegro! W tym roku mamy wyjątkowe propozycje, które pomogą nam wszystkim w pobiciu ubiegłorocznego rekordu WOŚP!

 

W najbliższą niedzielę, 12 stycznia, 28. finał WOŚP. Po południu wchodzimy w tryb iście wyjątkowy. Między godziną 16:00 i 20:00 będziemy specjalnie dla Was relacjonować przebieg wrocławskiej edycji, rozmawiać z Wami podczas wielkiej zabawy na wrocławskim Rynku oraz relacjonować przebieg zbiórki z całej Polski. I ze świata oczywiście!

Potrzebujemy Waszej pomocy w dołożeniu cegiełki do budowy najwspanialszego pomnika dobroczynności na świecie. Licytuj razem z nami materialne i niematerialne podarki. Oczywiście są to rzeczy bezcenne i unikatowe, na które nie ośmielilibyśmy się wycenić. To już Wasza rola, bowiem osoba, która zaoferuje najwyższą cenę gets the highest prize. Tak w zasadzie działają aukcje, nie trzeba tego specjalnie wyjaśniać. Ale te nasze, jak i wszystkie, z których dochód trafia na WOŚP są wyjątkowe, bowiem tutaj jako pomagające społeczeństwo wygrywamy wszyscy!

KOSZULKA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO Z JEGO WŁASNYM AUTOGRAFEM

nie, model na zdjęciach to nie faktyczny Robert Lewandowski, wiemy, że włosy mogły was zmylić.

Tego pana przedstawiać nie trzeba. Tak, to koszulka tego Roberta, z tych Lewandowskich. Rekordzista strzelców w historii polskiej reprezentacji, wielokrotny mistrz Bundesligi, człowiek torpeda, oraz kochający mąż Anny i ojciec Klary.

Tutaj nic więcej nie trzeba dodawać. Z każdym kolejnym jego golem jej wartość wzrasta. Nie czekaj aż zdobędzie Złotą Piłkę, chwal się koszulką z autografem Lewego już dziś.

KOSZULKA REPREZENTACYJNA SŁAWOMIRA SZMALA

to także nie jest Sławomir Szmal, ale koszulka jest jak najbardziej jego

Legendarny bramkarz polskiej reprezentacji w piłkę ręczną. Przez dwadzieścia lat był fortecą nie do zdobycia, ostatnią linią obrony niezwyciężonej kadry. Gość specjalny Fizyki Sportu na Politechnice Wrocławskiej. Trzymaliśmy tę koszulkę w sejfie i czekaliśmy, aż zakończy klubową karierę, żeby jeszcze bardziej nabrała na wartości. Teraz jest ten czas.

Kto nie pamięta kiedy całym narodem siedzieliśmy jak na szpilkach obserwując jak Bogdan Wenta z piętnastoma sekundami do końca uspokajał: mamy dużo czasu. I co prawda, do końca licytacji pozostało trochę więcej czasu, to jednak nie ma co w tej kwestii zwlekać.

 

WSPÓŁPROWADZENIE AUDIOSTARTERA Z SZEFEM

a tu na zdjęciu już faktyczny Szymon Baczyński

Galerię naszych sław zamyka Szymon Baczyński, szef muzyczny i programowy Akademickiego Radia LUZ, prowadzący audycję Burn the Roots, znany również pod swoim pseudonimem scenicznym Glassz. To z nim będziecie mogli postawić swoje być może pierwsze radiowe kroki współprowadząc z nim specjalne wydanie Audiostartera. Nie zagraliśmy Waszego ulubionego artysty w dzień jego urodzin? Zapomnieliśmy o kimś ważnym podczas podsumowania Stu Sztosów Dekady?  To szansa dla Was, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Szymon wprowadzi was także w świat radiowej kuchni, pokaże dzień z życia LUZu, oprowadzi po miejscach niedostępnych dla zwyczajnych zwiedzających i odpowie na jedno ważne pytanie, które każdy słuchacz choć raz sobie postawił: dlaczego radio słychać?

STAROŻYTNA CHIŃSKA TABULATURA OD RAGA LEHESTANI

Cegiełka od Szacha Lechistanu, Krzysztofa Władysława Zubera, prowadzącego audycję Raga Lehestani. Własnoręcznie napisał tabulaturę (czyli szczegółowy opis gry) do utworu 伐檀 (Fa Tan) granego na cytrę chińską. Zresztą, on sam o tym najlepiej opowie:

 

 

Stworzona została według klasycznych reguł chińskiej kaligrafii – piórkiem i tuszem na papierze ryżowym. Dokładnie w takiej formie dotarły do nas najstarsze zabytki pisemne ze starożytnych Chin. To nic, że jeszcze nie potrafisz grać na cytrze chińskiej – posiadanie takiej tabulatury to doskonały pretekst aby rozpocząć naukę. Poza tym, rewelacyjnie wygląda na ścianie.

INDYWIDUALNY POKAZ W PLANETARIUM UWr

W Instytucie Astronomicznym Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się Pracownia Dydaktyki i Popularyzacji Astronomii „Planetarium”. Głównym celem Pracowni jest popularyzacja astronomii przy zastosowaniu nowoczesnych technik multimedialnych. Indywidualny pokaz to okazja, żeby poczuć się jak Ryan Gosling i Emma Stone szybujący w chmurach* w filmie La La Land, nie ruszając się z Wrocławia

* – licytacja nie gwarantuje faktycznego unoszenia się ponad ziemią. Ale widoczki i tak są ładne.

Ponadto, do każdej aukcji dołączamy symboliczną paczuszkę z unikatowym merchem Radia LUZ. Tak, są też wlepki. Wszyscy pytają o wlepki. Wlepki też są.

Na co jeszcze czekasz? Aukcje się same nie wylicytują. Rekord WOŚP też się sam nie pobije. Wejdź na Allegro i razem z nami pomóż dzieciakom z całej Polski!