Projekt WSPÓŁCZYNNIK: Warsztaty introligatorskie + Kolor zielony / DJ set „In Motion” [13.07]

Projekt WSPÓŁCZYNNIK: Warsztaty introligatorskie + Kolor zielony / DJ set „In Motion” [13.07]

Zapraszamy na pierwsze lipcowe wydarzenie cyklu Współczynnik, powstałego we współpracy Radia LUZ i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego w Otwartej Przestrzeni Kultury. To wyjątkowe wydarzenie reprezentować będzie kolor zielony, czyli #natura. W tę sobotę stworzymy pierwsze #formy, a akompaniować im będą #szepty i energetyczne #brzmienia

 

#natura #formy
Warsztaty introligatorskie
STWÓRZ WŁASNY NOTES!


Jeśli marzysz o autorskim i niepowtarzalnym notesie, te warsztaty są właśnie dla ciebie. Zrobimy notesy prostą japońską techniką szycia. Japoński sposób szycia książek to niezbyt skomplikowana, ale bardzo efektowana i estetyczna metoda introligatorska. Każdy uczestnik będzie miał również okazję stworzyć własną okładkę. Zachęcamy do przyniesienia swoich własnych ozdób wygrzebanych z szuflady, takich jak tasiemki, sznureczki, suszone kwiaty czy kawałki gazet, żeby notes był jeszcze bardziej niepowtarzalny.

Warsztaty introligatorskie poprowadzi Malwina Hajduk – graficzka, ilustratorka, absolwentka wrocławskiej ASP. Na warsztaty nie obowiązują zapisy.

#natura #szepty
Kolor Zielony
Plastikowy Paradox

Podpaska ta ze skrzydełkami i ta bez, telefon i ładowarka, długopis czarny, niebieski i czerwony, torebka którą nosisz, butelka na wodę litrową, folia bąbelkowa w której był zapakowany prezent, kask ochronny, klawiatura laptopa, pasy bezpieczeństwa, pianka w sofie, na której oglądamy TV i reklamę podpaski tej ze skrzydełkami i tej bez. Wszystkie te przedmioty łączy materiał, z jakiego zostały wykonane.
Czy da się żyć bez wszechobecnego plastiku? I czy jest możliwe wyjście ze świątyni konsumpcjonizmu?

Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Diana Qadri, właścicielka sklepu prawie zero-wastowego Kolor Zielony.

#brzmienia
In Motion ~ Krzysiu Kaz, Juan C. Gomez, Jacek Kotomski

Atmosfera z piątkowych audycji w Radiu Luz będzie nam towarzyszyła podczas warsztatów. Zderzymy się zamiłowaniem do synthów z lat 80, powolnym tempem oraz intensywną dozą balearycznych i głębokich brzmień, którą zaprezentuje trójka kompanów.

HARMONOGRAM

▪️15:00 – 18:00
In Motion
▪️16:00 – 18:00
warsztaty introligatorskie / Malwina Hajduk
▪️18:00 – 19:00
prelekcja Kolor Zielony / Diana Qadri

Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)