Premiera „Formatu E1” – studenckiego czasopisma Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej

Poznajcie Format E1 – kwartalnik studencki tworzony przy Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Czasopismo, które jest przestrzenią dla wszystkich studentów chcących dzielić się z szerszą publicznością swoją wiedzą, pasją i zainteresowaniami. Pierwszy numer już 18.05!

Dzięki kołom naukowym, które współtworzą ten projekt, tematyka zawarta w poszczególnych wydaniach jest różnorodna. Zgłębiane są zarówno dziedziny architektury i urbanistyki, jak również sztuki, budownictwa, czy designu. Naszym zadaniem jest wspólne dostarczanie wiedzy, inicjowanie dyskusji i pochylanie się nad sprawami ważnymi dla naszego środowiska architektonicznego. Mamy gorącą nadzieję, że zawartą w czasopiśmie tematyką zainteresują się osoby również spoza społeczności Wydziału Architektury i zachęci ona do dalszego poszerzania horyzontów i współpracy.

Jakie założenia towarzyszyły tworzeniu kwartalnika i jak wyglądała historia zakładania redakcji – o tym opowiedzieli dr inż. arch. Jerzy Łątka, opiekun koła naukowego Humanizacji Środowioska Miejskiego, oraz Aleksandra Wasilenko, redaktor naczelna pisma „Format E1”.

Szczegóły: facebook.com/czasopismoFormatE1