Posłuchaj: za nami II edycja LabDay na Politechnice Wrocławskiej

Buzowało, wrzało, no i w końcu wybuchło. Taka spektakularna reakcja to norma, jeżeli chodzi o projekt LabDay, który już po raz kolejny zgromadził pasjonatów chemii, a także wszystkich ciekawskich. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli szansę wejść do laboratorium, spróbować sił w najróżniejszych eksperymentach i posłuchać wykładów pracowników Politechniki Wrocławskiej.

Druga edycja LabDay zgromadziła w sumie ponad 300 osób, które mogły skorzystać z 19 ścieżek zwiedzania. Przez każdą z nich przeprowadzali uczestników wolontariusze, będący swego rodzaju przewodnikami po świecie chemii i kolejnych atrakcjach. Na wszystkich ścieżkach łącznie czekało ponad 70 zajęć teoretycznych lub praktycznych.

Jak o imprezie mówią sami wolontariusze i jakiego rodzaju warsztaty czekały na odwiedzających? Posłuchajcie poniższego fragmentu pasma Ściśle Mówiąc. Gośćmi programu byli Agnieszka Barbach i Jakub Jastrzębski, którzy pomagali przy 2. odsłonie LabDay. Rozmawiała Marta Wrońska.

Nad organizacją wydarzenia czuwał Samorząd Studencki Wydziału Chemicznego. Kolejna edycja już niebawem!