Posłuchaj: Ludzie Wrocławia

Posłuchaj: Ludzie Wrocławia
Pasjonaci, którzy tworzą klimat miasta. Naszego miasta. Bohaterki i bohaterowie lokalności zagoszczą w naszym nowym cyklu, który swój początek wziął z akcji Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk.

 

Naszą serię rozmów otwiera przewodniczka Grażyna Piotrowicz. Rozmawiamy z nią między innymi o najlepszych miejscówkach Dolnego Śląska na wakacyjny wypoczynek. Będzie też o tajemniczych miejscach Wrocławia, których obejrzenie dla turystów to absolutne MUST SEE. Pojawi się też story o pielgrzymie Olivierze Pieczonce, który od dekady, bez pieniędzy, przemierza Europę. Dlaczego? Sami posłuchajcie. Rozmawiał Michał Sałkowski.

Piotr Kądziela to drugi gość z serii Ludzie Wrocławia. Człowiek Renesansu, który zjechał Azję i jak mało kto połączył pasję z życiem zawodowym. Jak Tajlandia się zmienia? Dlaczego Tajowie zawsze są uśmiechnięci? O tym, jakie zwyczaje panują na Tajlandii i Sri Lance dowiecie się właśnie od niego w rozmowie z Janem Wysockim.

Do Ludzi Wrocławia niewątpliwie należy także bohater naszej trzeciej odsłony cyklu: Leszek Dębski – założyciel “Księgarni Pachnącej” od trzydziestu lat wpisanej w panoramę ulicy Wita Stwosza. Pachnie tam tym co najlepsze – przyprawami z całego świata i książkami. W rozmowie usłyszycie o historii założenia oraz rodzinnym charakterze tego miejsca i ludziach z pasją, którzy tworzą tę nietypową księgarnię.

Łukasz Solarski, pomysłodawca Turkusowych Śniadań, promujący ideę Turkusowych Organizacji, czyli firm, które… same się zarządzają. Firm, gdzie hierarchia i podwładni znikają całkowicie, odpowiedzialność ponosi każdy, a od stanowisk ważniejsze są wykonywane zadania. Czy taki schemat działania można przeszczepić na polski grunt, do niemal każdej organizacji? Rozmawia Jan Wysocki

Maja Żak, czyli instagramowa Pani z Warzywniaka to kolejna nietuzinkowa postać w naszym cyklu rozmów LUDZIE WROCŁAWIA. Bohaterka, która rzuciła korpopracę i zajęła się rodzinnym biznesem – małym warzywniakiem, który przed czterdziestu laty uruchomił jej ojciec. A jednocześnie – edukuje mieszkańców na temat dobrego jedzenia. Jak prowadzi się taką rodzinną działalność, jakie warzywa i owoce są obecnie na topie, co ją skłoniło do tak wielkiej życiowej metamorfozy. Między innymi tego dowiecie się z rozmowy Idy Górskiej.

Jacek Jackowiak był kolejnym gościem w naszym cyklu. Filozof, fotograf oraz biegacz. Założyciel i prezes stowarzyszenia PRO RUN Wrocław, które zajmuje się trenowaniem biegaczy i organizowaniem imprez sportowych. Rozmawia Michał Sałkowski.

Michał Nowaliński swoją przygodę z wyciskaniem zaczynał, ćwicząc w piwnicy. Konkretnie przy ulicy Orzeszkowej we Wrocławiu. Jest mistrzem Polski roku 2018 i srebrnym medalistą z Pucharu Europy na Białorusi. Reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Japonii. W kolejnej odsłonie naszego cyklu rozmawiała Klara Zimna.

Fundacja „Dbamy o Młodych” istnieje już ponad 5 lat i pomaga dzieciom z domów dziecka oraz aktywizuje młodzież usamodzielniającej się. Głównie o niej, w kolejnym wydaniu LUDZI WROCŁAWIA opowiedziała w rozmowie z Klarą Zimną, jej działaczka Marcela Zielińska.

Kolejnym gościem w cyklu LUDZIE WROCŁAWIA jest Dawid Jerzyk, student Akademii Wychowania Fizycznego, którego ulubionym sposobem spędzenia czasu jest podróżowanie, w dodatku – autostopem. O szczegółach opowiedział Jagodzie Olczyk