Posłuchaj i poczytaj: Stowarzyszenie Ostoja

Posłuchaj i poczytaj: Stowarzyszenie Ostoja
Czas przedświąteczny może skłaniać wiele osób do poszukiwania. Przykładem takiej organizacji która stawia sobie za cel pomoc ludziom, dla których życie nie było łaskawe jest Stowarzyszenie Ostoja, działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

Początki Ostoi datuje się na rok 1993, kiedy to była ona jeszcze organizacją powołaną przez rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami. Dzisiaj jednak – po 28 latach, Ostoja zapewnia wsparcie dla ponad 700 osób w 7 różnych placówkach umiejscowionych we Wrocławiu, jak i w Środzie Śląskiej. Przedstawiciele Stowarzyszenia dążą do zapewnienia równych praw w zakresie społecznym dla ich podopiecznych, jak również i rodzin.

Czym jest Ostoja? Jakie są jej sukcesy? W jaki sposób można ją wesprzeć? Na te pytania w rozmowie z Kamilem Skrzypem opowiedzą: Małgorzata Gorący, Sylwia Wierzbowska oraz Witold Chomiszczuk – przedstawiciele Stowarzyszenia, związani z Ostoją już od wielu lat.

Działacze Stowarzyszenia Ostoja nie zwalniając tempa, szykują już kolejne wydarzenia dla aktualnych, jak i nawet przyszłych „klientów”. Wszystkie informacje dotyczące Stowarzyszenia oraz jej planów można znaleźć na stronie internetowej.