Posłuchaj: DKF Politechniki Wrocławskiej – nowe projekty, kolejne pokazy [PsychoKino, Wroclaw Film Club]

Posłuchaj: DKF Politechniki Wrocławskiej – nowe projekty, kolejne pokazy [PsychoKino, Wroclaw Film Club]

Najnowsze technologie i rozwój naukowy to dla studentów Politechniki Wrocławskiej chleb powszedni. Podobnie jest z kinem – prężnie działający przy uczelni Dyskusyjny Klub Filmowy na wiosnę rozkwita jeszcze wyraźniej, proponując kolejne, niezwykle ciekawe projekty, którym z chęcią patronujemy. Zobacz, co nowego przygotowali filmowcy z PWR-u.

Zdecydowanie najnowszym i najambitniejszym projektem filmowym, który realizowany jest na kampusie grunwaldzkim, jest połączenie kina i nauk psychologicznych. Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii we Wrocławiu i DKF Politechnika połączyły siły, w wyniku czego powstało PsychoKino, czyli cykl spotkań filmowych, podczas których rozmawiać będziemy o tym, co pozostaje w sferze domysłów.

Jak piszą organizatorzy:

Masz czasem wrażenie, że thrillery psychologiczne są dla Ciebie niejasne? Może chodzi o zakończenie, a może zastanawiasz się, czy w realistyczny sposób odzwierciedlają kondycję psychiczną bohatera? (…) Niezależnie od tego, czy chcesz nas odwiedzić ze względu na zawodową ciekawość, czy dopiero raczkujesz – ta przestrzeń została stworzona z myślą o Tobie.

O nowym projekcie, a także o zbliżających się pokazach w ramach innych przedsięwzięć DKF z przedstawicielem stowarzyszenia rozmawiała Justyna Rudnicka.

Równie interesujące są pokazy z serii Wroclaw Film Club – comiesięczne spotkania anglojęzyczne skupione wokół klasycznych obrazów nurtu niezależnego z lat 90-tych. Już przed nami 4. odsłona cyklu, której tematem będzie film BEFORE SUNRISE w reż. Richarda Linklatera z 1995 r.
Szczegóły: facebook.com/events/400818480648192.