Politechnika Wrocławska ma nowego krasnala

We Wrocławiu ich nie brak, co więcej, tylko ich przybywa. Mali, różnorodni przyjaciele zamieszkują najróżniejsze zakądki miasta, również na terenie Politechniki Wrocławsiej. Najnowszym mieszkańcem Kampusu Głównego jest Poliglotek. Krasnal pojawił się przy Studium Języków Obcych z okazji 65 rocznicy jego otwarcia.

Nową figurkę ufundował rektor PWr, prof. Cezary Madryas. W uroczystości odsłonięcia Poliglotka udział brali m.in. inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich oraz dyrektor SJO, doc. dr Irina Modrzycka. Rzeźba przedstawia leżącego, podpartego dłonią krasnala, który w drugiej dłoni trzyma otwartą książkę. Jej widoczne strony ujawniają hasło "Kocham SJO PWr" zapisane w 8 językach – tylu, ilu uczy się w studium.

Autorką postaci jest Beata Zwolańska-Hołod, a konkurs na imię krasnala wygrał student IV roku na Wydziale Informatyki i Zarządzania, Hubert Błocki. Poliglotek jest szóstym krasnalem Politechniki. Wcześniej poznaliśmy już Chemika,BEAnka, Lappka, ósemkę wioślarską i Wykształciucha.