Polecamy: UPPER Festival [30-31 sierpnia]

Polecamy: UPPER Festival [30-31 sierpnia]
Głównym założeniem festiwalu jest tworzenie środowiska, w którym niepotrzebne będą żadne bariery,zarówno te stylistyczne u artystów, którzy wystąpią na Upper Festivalu, jak i w sposobie ekspresji wśród naszych odbiorców.Organizowany w Fabryce Porcelany już trzeci raz,łączy różne estetyki undergroundowej muzyki elektronicznej i nowoczesne formy wizualne.

 

Upper Festival to jednocześnie kilkadziesiąt godzin nieskrępowanej niczym zabawy, ale i możliwość poznania nowych muzycznych kierunków. Ilustruje to zestaw artystów, których obecność na wydarzeniu potwierdzono w pierwszym ogłoszeniu tegorocznej edycji.

Są to:

ANDY STOTT (live) (UK), ANTHONY ROTHER (DE), FLAVA D (UK), SHIFTED (UK), LAKKER (UK), DETROIT IN EFFECT (US), DJ LAG (ZA), KEDR LIVANSKIY (RU), SCHWEFELGELB (live) (DE), LOCKED CLUB (RU), INTROVERSION (DE), UNDADASEA (PL), LUTTO LENTO (PL), FALA 0 (live) (PL), BIOS (live) (PL)

Reszta tegorocznego programu będzie stanowić rozwinięcie tych pozycji, ale i pojawi się weń kilka niespodziewanych nazwisk. Festiwal już na początku swojej ścieżki zgromadził tłumy fanów muzyki elektronicznej, bawiących się na terenie Fabryki i klubu P23 przez cały weekend. W ciągu 2 dni w 2018 roku na miejscu bawiło się ponad 2 tysiące festiwalowiczów.

Głównymi artystami Upper Festival są zagraniczni wykonawcy, będący ścisłą czołówką undergroundowej muzyki elektronicznej, publikujący swoje produkcje w najważniejszych wydawnictwach na międzynarodowej scenie.

Na festiwalu gościć będą reprezentanci zarówno sceny muzyki house, techno i electro, jak i producenci zahaczający w swojej twórczości o ambient, noise czy nawet dancehall i post-kuduro. Nie omijamy także kultury hip-hop, której reprezentacji również pojawią się na tegorocznej edycji. Podczas procesu tworzenia tego wydarzenia dużą wagę przyłożono również do oprawy wizualnej, którą stanowią liczne instalacje artystyczne i mappingi przygotowane przez twórców znanych festiwalowej publiczności. Organizatorzy pragną w ten sposób podkreślić charakter post-industrialnej lokalizacji festiwalu. W trakcie UPPER będzie miał miejsce wernisaż instalacji stworzonej przez studentkę wrocławskiej Akadamii Sztuk Pięknych. Artystka łączy swoją pracę w bezpośredni sposób z ideą festiwalu oraz z jego wizualną koncepcją i prezentowaną estetyką muzyczną.