Polecamy: klubowe imprezy przy Docs Againts Gravity / Wojciech Bąkowski w Otwartej Przestrzeni Kultury / Źródło – przegląd wrocławskiego niezalu

Polecamy: klubowe imprezy przy Docs Againts Gravity / Wojciech Bąkowski w Otwartej Przestrzeni Kultury / Źródło – przegląd wrocławskiego niezalu

Trwa festiwal Docs Againts Gravity. Sercem wydarzeń jest Dolnośląskie Centrum Filmowe, jednak wieczorem akcja przenosi się do oficjalnego klubu festiwalowego Czuła Jest Noc. Przed nami drugi weekend koncertów i imprez. Piątek (17.05) oznacza występ Eurodanka i kolektywu Polonia Disco. Znani wam z anteny radia luz muzycy swoją muzyką zabierają nas do jaskrawej i kiczowatej krainy eurodance’u z przełomu wieków. Dzień później klubowa przestrzeń przejmie Pleśniawa. Usłyszymy m.in. koncerty składów Mruwki i Ku Ku – czyli przedstawicieli młodej sceny polskiej alternatywy. Weekend zakończy koncert tria jazzowego Pokusa. Warszawski skład ma za sobą m.in. koncert na Jazz Jantar, a do Wrocławia przyjedzie promować swoją ostatnią płytę. Atrakcji nie zabraknie – szczegółów szukajcie na docsag.pl.

W najbliższy piątek na wyspie Tamce po raz drugi odbędzie się Źródło. Drzwi otworzą przed wami najciekawsze składy wrocławskiego undergroundu. Na dwóch scenach w piwnicy na Tamce zagrają: Torteks, Młyn, Dzwon i Demarhe. Spodziewajcie się połamanego funku, nojzujących i plemiennych eksperymentów, duchologicznej elektroniki i nieoczywistego rapu. Tego wydarzenia nie warto przegapić – przekonajcie się na własne uszy. Start w piątek po 20:00.

 

18 maja już od kilku lat upływa pod hasłem Nocy Muzeów. Nie inaczej będzie w tym roku. W ramach wyjątkowego wydarzenia Radio LUZ we współpracy z Otwartą Przestrzenią Kultury zaprasza na koncert Wojciecha Bąkowskiego. Lider takich składów jak NIWEA i Kot przyjedzie do nas by zaprezentować materiał ze swojej ostatniej solowej płyty – jazz duo. Grając, Bąkowski zaciera granice między koncertem a performansem, fascynuje i hipnotyzuje swoją muzyką i wizerunkiem. Wejściówek wysłuchujcie codziennie na 91 i 6 fm. Start koncertu w sobotę po 18:00 w Otwartej Przestrzeni Kultury.

www.facebook.com/events/2143467559069424