Otwieramy lato – Radio LUZ pres. wakacyjna ramówka [10.07]

Otwieramy lato – Radio LUZ pres. wakacyjna ramówka [10.07]
Uff. Przetrwaliśmy najdziwniejszą wiosnę naszego życia. Uff. Żar leje się z nieba. Taka spiekota w mieście to piekło. Uff. W piątek wybieramy się nad Odrę. Syrenki nie mamy, ale mamy selekcję najwspanialszych artystów, z którymi wspólnie powitamy antenowe lato na eterycznych falach o częstotliwości 91.6 MHz

 

10 lipca o godzinie 19:00 widzimy się pod Kładką Zwierzyniecką w przytulnej, plażowej gościnie Odra-Pany. Nim zajdzie słońce, za dekami stanie Glassz – autor znany z Burn The Roots, czyli programu skupiającego się na współczesnych odmianach muzyki elektronicznej, zaś w wakacyjnej ramówce poprowadzi cykl poświęcony jej historii. Na Odra-Pany połączy obie koncepcje w secie z płyt winylowych.

Następnie, w nieobliczalnym duecie ramię w ramię staną młoda wyjadaczka rapowo-trapowych parkietów – LUZWIXA i wszechstronny, choć wkręcony głównie w szybkie techno, DJ RO. Ghetto house to pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy przy takim zestawieniu, ale czego faktycznie się spodziewać – sami nie mamy pojęcia!

Trzecia część wieczoru to w zasadzie spotkanie mistrza z uczniem. Z jednej strony ojciec wrocławskiego drum’n’bassu, od kilkunastu lat prowadzący audycję Subwena – MacBeat, z drugiej młody aktywista, który do połamanego rytmu przekona każdego – współautor Night Busa, Guiltee.

Stawkę zamknie twórca serii imprez i nowego programu na antenie Radia LUZ – dadan karambolo pres. GRIT, który w basowym secie zaprezentuje całe spektrum brytyjskiego brzmienia, składającego się na współczesny grime.

Nie ma, że pogo; nie ma, że obściskiwanie się o zachodzie słońca – cały czas bawimy się w zgodzie z ustaleniami WHO i Ministerstwa Zdrowia: myjemy rączki, zakrywamy buzie, utrzymujemy kulturalny dystans minimalny stu pięćdziesięciu metrów, nie śmiecimy dookoła, nie krytykujemy DJ-a i nie wrzeszczymy żeby puścić „Everynight”. Tak, to wszystko jest w zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia, serio.

 

CZASOSTOLIK

19:00 – Glassz

20:30 – DJ RO b2b LUZWIXA

22:00 – Guiltee b2b MacBeat

23:30 – dadan karambolo pres. g r i t

01:00 – b2b2b

 

tax: free
location: Odra-Pany