Ostatni dzwonek na współtworzenie XIX edycji SURVIVALu!

19. edycja wrocławskiego Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie się w dniach 25–29.06.2021 r. w budynku legendarnego Pafawagu, jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego. „Nigdzie stąd nie pojedziecie”, hasło przewodnie wydarzenia, zachęca do przyjrzenia się pojęciu mobilności, także w kontekście pandemii. Do 28 lutego artyści sztuk wizualnych mogą zgłaszać swoje prace do konkursu na realizacje artystyczne.

Przez ostatnie kilka lat SURVIVAL zapraszał nas do różnych inspirujących przestrzeni – przepompowni w Porcie Miejskim, Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, hali FAT, czy Koszarów Oddziałów Prewencji Policji. Za każdym razem dając odbiorcom wyjątkowe doświadczenia kontaktu ze sztuką. W tym roku czas na Kotłownię – budynek dawnego Pafawagu, wcześniej fabryki Linke-Hofmann-Werke. Co stoi za ideą 19. SURVIVALu? Jak można dołączyć do tworzenia pzeglądu sztuki? O tym opowiedziała nam historyczka sztuki Ewa Pluta, kuratorka tegorocznej edycji festiwalu, którą gościliśmy na antenie Radia LUZ w Pełnej Kulturze.

Włącz się w tworzenie festiwalu! Z hasłem „Nigdzie stąd nie pojedziecie” połączona jest nie tylko przestrzeń, ale przede wszystkim nawiązania do braku mobilności w realiach pandemii. Organizatorzy SURVIVALu szukają projektów artystycznych związanych z ograniczaniem wolności i prawa do przemieszczania się. Artyści i artystki mają czas na składanie propozycji prac do 28 lutego 2021 roku. Należy wypełnić formularz dostępny za pośrednictwem strony www.survival.art.pl  i przesłać go wraz z niezbędnymi załącznikami na adres: konkurs@survival.art.pl. Kuratorzy i kuratorki wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w monumentalnej przestrzeni przy ul. Fabrycznej 14 we Wrocławiu.