Osquello ft. Goldie & James Davidson – Restless

Wakacyjny i beztroski vibe w połowie listopada? Dlaczego nie! Brytyjski raper Osquello, jeszcze młody stażem, wita się wspólnym projektem z tuzami wyspiarskiej sceny muzyki elektronicznej. Obok niego sam Goldie, legenda muzyki drum and bass, oraz James Davisdon, połowa duetu Ulterior Motive. Cała trójka wspólnie zajęła się produkcją utworu Restless z epki Something Behind Me, nie zapominając przy tym (co oczywiste) o estetyce brzmienia wywodzącego się z UK.

Osquello nie po raz pierwszy udowadnia, jak spójnie potrafią brzmieć hip-hop i UK garage, a Goldie z dumą może patrzeć na kolejne wydawnictwo swojego nowego labelu Fallen Tree 1Hundred. Nowy projekt docelowo izoluje się od drum and bassowego dorobku legendy tej sceny, zamiast tego stawiając na mentoring i wychowanie nowych artystów – bez względu na gatunek, lecz zarazem podkreślając znaczenie rzemiosła pisania i komponowania piosenek w danym kontekście:

Osquello is definitely an originator. He stands out amongst his peers from this new generation of artists. He’s got unique style — lyrically, musically, visually — and an effortless flow – jak twierdzi o bohaterze nowego wydawnictwa sam Goldie.

Kamil Winiarz