Odpal wiosnę z Radiem LUZ!

Wedle tradycji 1 marca Bułgarzy obchodzą Martenicę, celebrując rychłe nadejście wiosny. Obdarowują się włóczkowymi, czerwono-białymi gałgankami aby przekonać Babę Martę do nieopóźnienia nadejścia wyczekanej pory roku. My gałganków nie mamy, chyba że antenowych, więc obdarowujemy Was nową, wiosenną ramówką. Teraz nie ma wyjścia, zima musi się po prostu skończyć.

Już poniedziałkowe rewolucje mogą zaskoczyć najwierniejszych słuchaczy. Pora nauczyć się odliczać, który tydzień roku mamy. Będzie to bardzo istotne do nadążenia, kiedy słuchać swoich ulubionych audycji. Dla ułatwienia podpowiemy, że marzec zaczęliśmy dziesiątym tygodniem roku, prosta matematyka podpowiada nam, że to tydzień parzysty. Dlatego o godzinie 17:00 usłyszycie Aleksandrę Wizę w audycji o ciałopozytywności Think Body. Natomiast za tydzień, zgodnie z nieparzystością, z ciała przeniesiemy się do intelektu, ale tego sztucznego, za sprawą nowości autorstwa Olka Młyńskiego zatytułowanej Łowca Androidów. Dzięki temu dowiecie się, czy bać się sztucznej inteligencji i dlaczego tylko trochę.

Wieczorne brzmienie też otrzyma odświeżoną formułę. Po wielu latach pożegnaliśmy Future Beats, więc teraz o 21:00 usłyszymy potężną dawkę brytyjskiego grime’u, który opisze nam Paweł Szeląg w G r i c i e, a w jego dotychczasowym miejscu, bo o 23:00 pojawi się kolejna nowość – Fresh Air. W języku angielskim dowiemy się o najświeższych trendach w muzyce elektronicznej oraz o kształtowaniu brzmienia muzyki klubowej.

Resztę tygodnia roboczego zostawiamy bez zmian. Można powiedzieć, że tym samym włączyliśmy poniedziałek w grono późnego weekendu, ponieważ właśnie na sobotę i niedzielę przygotowaliśmy spore rewolucje.

W sobotę o godzinie 9:00 będziecie mogli usłyszeć nasz nowy cykl Wyluzowani od dawna. Też chcieliśmy być fajni i stwierdziliśmy, że mówienie o sobie samym ma potencjał, więc usłyszycie sporą garść nostalgii i wspominek z początków tworzenia naszej rozgłośni, w ramach świętowania naszych 15. urodzin (w FM). Po południu, bo o 17:00 będziemy się zmieniać i filmowy świat Coś Obejrzanego w tygodnie nieparzyste będzie się zmieniał z kolejną świeżynką – Rare Grooves. Pedro Miranda zaprosi nas w świat najbardziej niszowej muzyki z całego świata z przepięknych dekad lat 60. i 70. Tę audycję także wysłuchacie w języku angielskim.

Sobotni wieczór także zmieniamy. Wygibasy Mai Kozłowskiej w tygodniu parzystym będą wymieniać się z Queer This Pop w nieparzystym; to godzina 20:00. Natomiast o 23:00 wysłuchamy Powrotów Marty Łobażewicz.

Dzieje się w niedzielę. Już od rana, bo o 9:00 będziemy przemierzać nasz ukochany Wrocław w audycji Wrocław OdNowa. We współpracy z Instytutem Historycznym UWr będziemy śledzić powojenną historię stolicy Dolnego Śląska przygotowaną przez studentów Public History. Po południu natomiast rozszerzamy nasze pasmo rosyjskojęzyczne, teraz trwające od 14:00 do 16:00:

Najpierw w audycji Szto tam? w której dowiemy się o najważniejszych sprawach lokalnych, ogólnopolskich i ze świata, a później przeniesiemy się w świat błogiej muzyki nie-tak-dawnej w znanej już Wam audycji Alexa Kartashova Przystanek Rock.

To nie koniec zmian. Odświeżyliśmy to co słychać, zmieni się też to, czego nie słychać, o czym skrzętnie i reportersko będziemy Was na bieżąco informować. Ale spokojnie, żadne remonty nie powstrzymają Was od słuchania Radia LUZ. Zwłaszcza, gdy wywołujemy wiosnę z lasu.