Od studenckiego notesu do biznesu: Konrad Jurga, założyciel firmy Roboklocki

Seria „Od studenckiego notesu do dużego biznesu” powstaje we współpracy Akademickiego Radia LUZ i Wrocławskiego Parku Technologicznego. Patronem podcastu jest Prezydent Miasta Wrocławia Jacek Sutryk oraz wrocławskie uczelnie wyższe. Podczas rozmów będziemy przybliżać Wam, jak powstają pomysły na własny biznes i co zrobić, aby je przerodzić w sukces.

Gościem 3. odcinka podcastu jest Konrad Jurga – założyciel firmy ROBOKLOCKI, która uczy dzieci podstaw automatyki i robotyki wykorzystując klocki LEGO. Porozmawialiśmy z Konradem o tym co dzieci wynoszą z zajęć (oprócz klocków oczywiście!), czy łatwo wprowadzić na rynek tego typu firmę i jak dzieci mogą wpłynąć na obecnie budowane konstrukcje przemysłowe. Nasz gość podzielił się również swoimi przemyśleniami o tym, jak zajęcia z klockami mogą zmienić styl zarządzania korporacjami.

Podcast „Od studenckiego notesu do biznesu” powstaje przy współpracy Akademickiego Radia LUZ i Wrocławskiego Parku Technologicznego. Patronem projektu jest Prezydent Miasta Wrocławia Jacek Sutryk oraz wrocławskie uczelnie wyższe.