Nie przegap: wyjątkowe rozmowy na 91.6 FM (26, 27 czerwca)

ŚRODA 26 czerwca

W paśmie Pełna Kultura po godz. 11 gościć będziemy Judytę Michalską, projektantkę mody – autorkę pokazu „Kolekcja z Afrykańskim Przytupem”. Niezwykłe stroje nawiązujące do oryginalnego folkloru będziemy mogli oglądać 27 czerwca w Czasoprzestrzeni – dawnej zajezdni tramwajowej Dąbie. Judyta opowie o podróży do Afryki Zachodniej – Gwinei oraz Senegalu, gdzie wybrała się w poszukiwaniu tekstyliów, o zbiórce crowdfundingowej, dzięki której mogła zrealizować swój projekt, a także o samej kolekcji i modelkach ją prezentujących.

Tego samego dnia w Magazynie Popołudniowym po godz. 15 usłyszycie rozmowę z Tawanda Munyuki – prezesem UniWings oraz z Miroslavą Sirotenko – szefową działu komunikacji UniWings. Wspólnie na naszej antenie podsumują miniony semestr akademicki i zadania m.in. z zakresu integracji, wsparcia językowego i wsparcia przy badaniach realizowanych przez studentów zagranicznych we Wrocławiu.

CZWARTEK 27 czerwca

Jeżeli jesteście ciekawi, jak we Wrocławiu odnajdują się studenci z zagranicy, to nie możecie przegapić także czwartkowego Magazynu Popołudniowego. Nasz gość – Panajot, pochodzący z Grecji i z Albanii student biotechnologii na UWr opowie o swoich korzeniach i kulturze, z którą się utożsamia. Przed nami bliskie spotkanie z bałkańską kuchnią, podróżami i przede wszystkim z ciekawymi ludźmi. To wszystko po godz. 15 na 91.6 FM.