Nie przegap: rozmowa o kolejnej odsłonie Laboratorium historii najnowszej – słuchaj Pełnej Kultury na 91.6 FM

Jak sprawić, by muzealne eksponaty przemówiły i opowiedziały więcej, niż zdołamy przeczytać w broszurze lub w opisie przy gablocie? Najłatwiej wybrać się do muzeum z ekspertem. Niewiele z nas ma jednak taką szansę. Dlatego Muzeum Pana Tadeusza organizuje spotkania z cyklu Laboratorium historii najnowszej. Następne z nich poświęcone zostanie służbom bezpieczeństwa w PRL.

Szczegóły w piątkowej (31 maja) rozmowie po godz. 11 podczas programu Pełna Kultura na 91.6 FM.

W naszym studiu na kampusie Politechniki Wrocławskiej gościć będzie historyk, prowadząca kolejną odsłonę cyklu dr Monika Bronowicka. Na naszej antenie opowie o najbliższych warsztatach, zaplanowanych na 5 czerwca (godz. 16), a także wprowadzi w ich tematykę oscylującą wokół inwigilacji, donosów i państwowych akt. Dodatkowo podczas rozmowy dowiemy się, co zobaczyć można na wystawie „Misja: Polska” w Muzeum Pana Tadeusza.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

Zajęcia przeznaczone dla uczniów, maturzystów, studentów między 14 a 26 rokiem życia.