Naukowe lanie wosku – przedandrzejkowy panel dyskusyjny ŚCIŚLEJ MÓWIĄC [26.11]

Redakcja popularnonaukowa nie zwalnia tempa. Kładąc kres zabobonom i banialukom związanym z obrzędem andrzejkowym, na następnym spotkaniu na warsztat zostanie wzięte wróżbiarstwo… z tej bardziej naukowej strony.

Nadchodzi trzecia odsłona paneli dyskusyjnych Ściślej Mówiąc organizowanych przez Akademickie Radio LUZ, członków Koła Inżynierów Dźwięku AES i Strefę Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Najbliższe wydarzenie będzie iście andrzejkowe! Przeanalizujemy i przedyskutujemy wspólnie temat wróżbiarstwa, czyli zagadnienie pseudonaukowe. Sprawdzimy jednak, jak do tego zjawiska podchodzą badacze historii.

Prelegentka – Joanna Cel, gość z Uniwersytetu Warszawskiego, opowie m.in. o naukowym badaniu historii wróżb i sposobach ich klasyfikacji, zmianach metod wróżbiarstwa w ciągu mijających wieków, zestawieniu wróżenia i magii w starożytności czy analizie wróżb w ujęciu pogan i chrześcijan.

Chcecie się przekonać, jak wygląda naukowe lanie wosku? Macie magiczne pytania, które czekają na odpowiedź? Czekamy na Was już we wtorek, 26.11, o 18:00 w kawiarni Strefy Kultury Studenckiej.