Nathy Peluso – SANA SANA

Argentyńska artystka Nathy Peluso wraca z siłą większą niż kiedykolwiek wcześniej! 2 października wypuściła pierwszy długogrający album zatytułowany Calabre: nasz mocograj SANA SANA to trzeci singiel promujący to wydawnictwo. Twórczość ta zachwyciła naszą redakcję muzyczną do tego stopnia, że została wybrana również Nathy Artystką Tygodnia. Przeczytasz o niej więcej tutaj.

Nathy Peluso uwielbia eksperymentować z wieloma gatunkami: od hip-hopu lat 90., poprzez jazz, aż po folklor Ameryki Łacińskiej. W utworze SANA SANA eksponuje swoją najbardziej energiczną, ekspresyjną i charyzmatyczną stronę.
Tytuł nawiązuje do dziecięcej piosenki Sana sana colita de rana , ale tutaj jest zestawiony z mocnym, społecznie zaangażowanym tekstem. Jak mówi sama artystka, okazuje się, że kwestia najmłodszych, do których lgnie świat pieniędzy i kapitalizmu, ma wiele wspólnego z tą kołysanką.

Peluso nie tylko nie hamuje swoich negatywnych emocji takich jak złość, frustracja, rozczarowanie, lecz wykorzystuje je jako środek artystycznego wyrazu. Słychać to w samej piosence, z którą świetnie współgra podobny w wyrazie teledysk wyreżysrowany przez Nicotine.

Zuzanna Pajorska