Moon Duo

Moon Duo

Zespół wraca po dwóch latach nieobecności wydawniczej z nowym albumem, prawdopodobnie najlepszym w ich karierze. Polscy fani będą mieli okazję zanurzyć się w dźwiękach Stars Are The Light już 18 października w ramach inicjatywy Something Must Break w Krakowie by poczuć się przez chwilę jak na innej planecie… na której nie występują takie emocje jak smutek czy zmartwienie. Moon Duo – Artystą Tygodnia w Radiu LUZ.

Ripley Johnson i Sanae Yamada pochodzą z San Francisco, gdzie od 2009 roku tworzą jako Moon Duo. Debiutowali w 2011 roku dla niezależnej, brooklińskiej wytwórni Sacred Bones. Swoje psychodeliczno-rockowe brzmienie uwiecznili na siedmiu długogrających albumach.

Najnowszy album księżycowego duetu dosłownie eksploduje w cyberprzestrzeni: brzmieniem, aranżacjami, atmosferą, oprawą wizualną. To idealny soundtrack pod kosmiczne podróże w nowym sezonie Ricka i Morty’ego ale i Wasze, ziemskie wycieczki podczas urlopów. Zabierzcie tę płytę ze sobą w trasę, nieważne czy na słuchawki czy na głośniki i pozwólcie jej płynąć w tle. Przy każdym kolejnym odsłuchu odkryjecie nowe barwy, ponieważ siła utworów tkwi w ich prostej, a zarazem zagadkowej formule. To kombinacja krautrocka i elektroniki, która przywołuje na myśl oszczędną, ale wdzięczną inspirację alternatywnym rockiem zespołu Spacemen 3. Warstw dźwiękowych kłębi się w utworach o wiele więcej: od space rocka, przez disco, indie, acid, po funk, i synth-pop. To materiał pełen tekstur, ekspresji, w rytm którego zaczynami się ruszać, tańczyć i odlatywać myślami. Fantastyczne melodie, transowe wokale, syntezatory i gitara, to przepis Moon Duo na udany trip w głąb siebie.

Zmieniliśmy się, zmienił się charakter naszej współpracy, zmienił się świat i chcieliśmy, aby nowa muzyka to odzwierciedlała

– mówi Yamada, jedna druga zespołu Moon Duo. Duet od zawsze w swojej twórczości starał się uchwycić stan pomiędzy duchowością, a naturalizmem, fikcją, a rzeczywistością, tworząc w efekcie bardzo rozbudowane, przestrzenne aranżacje. Mam wrażenie, że pod tym względem najefektowniej prezentuje się właśnie tegoroczny album pt. Stars Are The Light. Przekonajcie się sami na 91.6 FM lub 18 października w Krakowie w ramach europejskiej trasy koncertowej Moon Duo.

Łukasz Lorenc