Lola – Feral Soul

Feral Soul to piękna, sensualna opowieść o uczuciu przytłoczenia i walce z samą sobą, zaczerpnięta z debiutanckiej EPki 23-letniej artystki z Londynu. Wychowana w rodzinie pełnej muzyków, pierwsze kroki swojej muzycznej edukacji LOLA wspomina raczej nieciekawie – ogromna presja związana z oczekiwaniami innych i występowaniem na scenie przyczyniła się do wykształcenia u niej zaburzeń lękowych i ataków paniki w dość młodym wieku.

I was struggling with my mental health and I couldn’t recognise those voices as being fragmented parts of myself. I personified and demonised it as a foreign entity so that I could detach myself.

Z czasem jednak LOLA nauczyła się ujarzmiać krążące w jej głowie demony oraz akceptować części siebie, których nie lubiła – EPka The Sleeping Prophet jest zatem ujściem niezwykle osobistych emocji, związanych z procesem samoakceptacji.

W Feral Soul trudno nie wychwycić wpływu brzmień takich artystów jak: Sade, Frou Frou, Björk, Kate Bush, Erykah Badu, czy D’Angelo. LOLA zresztą otwarcie mówi o swoich inspiracjach muzyką, która towarzyszyła jej w rodzinnym domu. Co ciekawe, w klipie utworu nie zobaczymy samej artystki, a jej… tańczącego w ciemności cyfrowego awatara. Obraz ten w połączeniu z kojącą, harmonijną muzyką przenosi nas do onirycznego świata duchowości i ukrytych emocji. Po takim debiucie wróżymy artystce podbój sceny neo soulu i R&B, więc jeśli chcecie pochwalić się za parę lat, że znaliście twórczość LOLI before it was cool, to warto poświęcić jej chwilę uwagi już teraz – zdecydowanie na to zasługuje.

Olga Dąbrowska