L’Impératrice- Peur des filles

Cesarz boi się stracić głowę, nastały czasy L’Impératrice (cesarzowa). Paryscy muzycy ostrzą instrumenty i prezentują nam kolejny singiel ze swojego drugiego album, którego premiery możemy oczekiwać już w marcu. Tako Tsubo nie da się uniknąć to objawy złamanego serca (naprawdę istnieje taka jednostka chorobowa) podane w rytmie disco.

Chwytliwa melodia, Peur des filles, pozostaje z nami na długo, a oddając się dźwiękom synth – popu rodem z lat 80. wzuwamy nasze najelegantsze buty, w końcu dzisiaj tańczymy w paryskim klubie.

„Facing the long-awaited feminist wave that has been washing over the modern patriarchy for the past few years.”
Kula disco świetnie odbija błyskotliwy tekst, a Flore Benguigui wyśpiewuje feministyczny przekaz. W ironicznych zdaniach wybrzmiewają ważne treści, a zabawa toczy się dalej.

Przenosimy się do świata bez kobiet, gdzie w przejaskrawionym i przestylizowanym wideo dostajemy interpretację utworu. Aube Perrie reżyserując slasher z lat 60. fantastycznie podkreśliła absurd sytuacji, kreując przestrzeń Manaxy . Nie szczędząc sztucznej krwi (100000 litrów) i słonych przekąsek- paluszków-stworzyła klip godny L’Impératrice.

Peur des filles, nie ukryjecie się!

Aleksandra Zajdel